MUSTAFA ALTIKATOĞLU

MUSTAFA ALTIKATOĞLU

ARAŞTIRMACI - YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

EVDE KAL

A+A-

  Güzel bir yazıyla başlamak istiyorum köşeye...

Allah'ın selamı okuyanlar üzerine olsun... Bir illettir toplumumuzu yok eden... Her gün aynı haber, farklı şehir,  farklı kişilik farklı olayların figürü olarak gündemimize geliyor.

   Bu ülkenin insanları olarak hepimiz aynı vatan toprağında aynı bayrak altında olmakla birlikte esasında hepimiz yüze Allah'ın yarattığı kullar değil miyiz? Birbirimize yaratanın emaneti değil miyiz?  O halde her gün haberlerde yalvarırcasına dile getiriyor uzmanlar, yöneticiler, devlet adamlarımız, sağlık yetkililerimiz...

"Evde kal" diyorlar... Mecbur kalmadıkça sokağa çıkma. Sokağa çıkmak zorunda olduğunda da maske takmaya mesafe kuralına uymaya ve temizliğe önem ver diyorlar. Peki neden gereksiz yere sokağa çıkıyoruz ? Neden sevdiklerimizi canından ediyoruz ?  Her şey bir tarafa Allah'ın emanetine böyle mi sahip çıkıyorsunuz ? Neden can yakıyorsunuz ? "Bana bir şey olmaz" diyerek başlıyorsunuz evet, belki olmaz belki hasta değilsiniz ama taşıyıcı olabilirsiniz, neden anlamak istemiyorsunuz ? neden riske atayım kendimi ve sevdiklerimi, neden yapayım? Benim sevdiklerime neden zarar veriyorsunuz ? size sesleniyorum kurallara uymayanlara, kuralları umursamayanlara, yazık günah değil mi o insanlara ? cihazlara bağlı kalıyorlar bazıları üstesinden gelse de bazıları o kadar şanslı olmuyor, hayalleri umutları her şeyleri gidiyor, koca çınarlarımız gidiyor farkına varıyor muyuz ? Bugün benim sevdiğim yarın belki de senin sevdiğin, bu canların hiç mi kıymeti yok ?

Yapmayın lütfen yapmayın ! Bu bir haykırış olsun. Ses verin hep beraber, el ele atlatalım bu süreci... Ben sevdiklerimi kaybetmek istemiyorum, herkesin yaşama hakkı vardır, umutlarını hayalleri vardır. lütfen sevdiklerinize ve kendinize yapmayın. Çünkü yaşanılası çok güzel günler ve yıllar var. Birlik ve beraberlik içerisinde olma zamanıdır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
" data-colorscheme="light">