Erol ŞEKER

Erol ŞEKER

Yazı İşleri Müdürü
Yazarın Tüm Yazıları >

Bu muhabbet jet sky muhabbeti mi olacak!

A+A-

 

Bu memlekette haber geliyor, kaynağı var. Biz haber yaptık mı hemen karalama, perde arkası oyunlar da son hız başlatılıyor ve daha haber yayımlandığı andan hemen sonra engellemeler her yoldan deneniyor. Bu enteresan konuları gazetemizden haber olarak sizlere ilerleyen sunacağız.

Ama ondan önce bu gün gazetemiz manşetinden de verdiğimiz , “Bu arazi kimin, kim ne yapıyor?” haberimiz içinde enteresan olaylar yaşanıyor. Konu Çarşamba Ticaret Lisesinde yaşanıyor. Bu okulda benim de çocuğum eğitim görüyor ve sık sık okula gidip geliyorum. Okulda ki sıkıntıları da çok iyi biliyorum. Bu arada Okul Aile Birliği Denetim Kurulu üyesiyim.

Geçmiş yıllarda Pazar yerinin dağınık ve rezil şekli nedeni ile öğrenci ve öğretmenler sıkıntıdan çıkamıyordu. Okul da o günlerde idarecilik yapan Yöneticiler sıkıntıyı sonlandırmak, sivillerle öğrencilerin diyaloğu ve kötü görüntüyü sonlandırmak için duvar ördü. Bu duvarı Hapishane duvarı olarak niteleyen mantıkta insanlar da oldu. Ama sonuçta okul idarecilerinin yaptığı bu duvar önlemi çok iyi bir düzeni sağladı. Ama bu defa başka sıkıntıyı da beraberinde getirdi. Öğrencilerin, sivillerle iç içe kalması nedeni ile yaşanan kötü olaylar engellenmiş ama bu defa da bu çalışma Belediyenin kapalı Pazar yeri projesi için gün ışığı olmuştur.

Duvar örülüpte dışarda kalan 1.400 metrelik araziye bir türlü spor sahası yaptıramayan okul idarecileri, bu araziyi belediye başkanının Pazar yeri olarak kullanmasına neden oldu.  İlk başlarda kötü mü oldu derseniz, olmadı. Hatta ilerleyen dönemlerde Pazar yerini başkan dışarıdan tamamen içeriye taşırken okula gidip gelen öğrencilerin % 50 oranında rahatlamasına ve derslerine konsantre olmasına neden olmuştu.

Fakat kapalı Pazar yerine okula ait 1.400 metrelik arazi alınarak Pazar yerine katılırken, söz verildiği iddia edilen 1.900 küsur metrekarelik arazi okula verilecekti. Ama ne hikmettir 2-3 yıldan bu yana orasını belediye önce çimlendirdi, sonra sulama tesisatı taktı. Sonra o kadar masraf bir anda ne oldu ise yıkılıp dağıtıldıktan sonra birden bire anlamsız bir çalışma başlatıldı.

Bu alan üzerinde hummalı bir çalışma başlatıldı derken, bu çalışmalar içinde halı saha kenarlarında ki demirler, beton atabilmek için çukurlar ve çukurların içine konulacak demirler hazırlandı. Buraya bunların bu günlerde tamamlanması beklenirken konuyu bilen veliler ve bazı yöneticiler bu çalışmaya tepki gösteriyorlar.

Tepkinin nedeni Belediye Başkanının verdiği sözde durmaması. Arazinin Ticaret Lisesine tahsis edileceği sözü verilmesine rağmen okul idaresinden habersiz başlatılan çalışmalar sıkıntı yaratıyor. Kaldı ki bu konuda enteresan görüşmelerin de olduğu iddialar arasında ki yerini koruyor.

Haydi gelin şimdi bu haberi yapmayın. Haydi gelin şimdi okula ait arazinin nasıl belediye tarafından kendi kafasına göre Pazar yeri yapılırken, verileceğine söz verilen ama verilmeyip spor sahası yapılmaya başlanan arazinin kimlere verileceği, işletileceği sorularını gündeme getirmesin!.

Kaldı ki birileri bu arazi üzerinde resmi yazışmalar yapıldı diyebilir. Ama bazı isimler resmi yazışmaların var olduğunu ancak resmi olarak Pazar yeri üzeri kapatılan alanın hala kendi tapulu arazileri olduğunu belirtiyor. Bu nedenle de Okul yönetimi, kanuni hakkını kullanarak bu Pazar yerini yıktırma hakkına sahiptir. Bu çirkin yıkım görüntüsü halk tarafından tepki görecek, okul yönetimi kötülenecektir. Bu noktada acaba belediye köylü kurnazlığı mı yapmaktadır.  Bunun mu yapılması isteniyor. Tıpkı 2B yasası mantığı mı uygulanıyor?.

Madem orası Pazar yeri yapıldı. Okulun hakkı olan, çocuklar için spor sahası ve beden eğitimi ders sahası olarak kullanılmak istenen, konferans salonu yapımı için düşünülen arazinin verilmemesinin nedenleri nelerdir?

Buraya belediye tarafından yapılacağı iddia edilen spor kompleksi  (halı saha) Okul yönetimine mi verilecek, yoksa başka şekillerde mi idare ettirilecek. İlçe de devlete ait kamu alanı ve memlekette başka arazi kalmamış gibi, başka halı saha yok muş gibi neden böyle işler yapılıyor. Göl restaurant, Gül cafe gibi işletmelere rağmen yoksa belediyenin gelirleri mi azaldı ki kamu mülklerine (Okul arazilerine) göz dikildi. Başkanımız eğer spor sahasını yapıp Okul idaresine teslim edecekse bizler de kendisine teşekkür edeceğiz. Aksi düşünülüyorsa hukuk yollarının hepsi kullanılacaktır diyerek tepkilerini dile getiriyorlar.

Hadi bakalım. Bunları da mı biz yalandan yazıyoruz. Biz mi uydurduk. Biz özel meselemizden mi yazdık. Gelin Milli Eğitim, Kaymakamlık ve tapusu okulun olan arazi üzerinde ki bu jet sky muhabbetini çözün. Kim nasıl çözebilecekse…   Kanuni olarak tapulu malı olan okulun arazisi üzerinde ki bu kayak muhabbeti kime nasıl çalışacak göreceğiz. Ben yaptım oldu mantığı mı, yoksa gelecek nesillerimiz olan çocuklarımızın eğitimi mi önemli hep birlikte göreceğiz.

Mutlu ve (sağ)-lıklı kalın
r����n�X��ezonun en başarılı antrenörüdür bizim grubumuzda.

       Niyetlerini de zamanı geldiğinde yazarız diyerek noktalayalım.

       Sağlıklı ve spor dolu günler diliyorum.             

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
" data-colorscheme="light">