Furkan Eren Özdemir

Furkan Eren Özdemir

HABER EXPRES GAZETESİ
Yazarın Tüm Yazıları >

FETÖ’nün Güvenli Bölgesi

A+A-

2004’den bugüne Yunan işgali altında olan İzmir Koyun Adası, FETÖ üyeleri için güvenli bir liman oldu. İzmir Koyun Adası’na Türk Askeri, Türk Jandarması ve Türk Sahil Güvenlik botları gönderilemiyor. FETÖ üyesi oldukları belirtilen 17 kişi, 19 Şubat 2018 Pazartesi günü Çeşme sahillerinden şişme bot ile İzmir Koyun Adası’na kaçtı. Konu ile ilgili haberler basında yer buldu. Koyun Adası’na çıkan 17 kişi Yunan Sahil Güvenlik kuvvetleri tarafından Sakız Adası’na götürüldü. Kaçaklar verdikleri ifadede, “Erdoğan rejimi tarafından tutuklanma tehdidi altında olduklarını” söyleyerek siyasi sığınma talebinde bulundular.

 Geçen Aralık ayında da 33 FETÖ üyesi İzmir Koyun Adası’na kaçmıştı. FETÖ üyeleri hiçbir engelle karşılaşmadan İzmir Koyun Adası’na gidiyor ve ada üzerinden Yunanistan’a geçiş yapıyor. FETÖ’nün güvenli bölge olarak kullandığı İzmir Koyun Adası 6 millik Türk karasuları içindedir. Sahile olan uzaklığı ise 3,5 deniz milidir. Türk karasularında ve Türk adalarında kamu düzenini sağlamaktan İçişleri Bakanlığı ile bakanlığa bağlı olan Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı sorumlu bulunmaktadır. Koyun Adası’na kaçan FETÖ üyelerine, Türk Jandarması ve Türk Sahil Güvenlik kuvvetleri neden müdahale etmedi? Türkiye Cumhuriyeti’nin egemenlik alanı olan Türk karasularında Yunan Sahil Güvenlik kuvvetlerinin ne işi vardır?

 FETÖ Üyelerine Serbest, Başbakan Binali Yıldırım’a Pasaportla

 Atama Başbakan Binali Yıldırım’ın, 20 Temmuz 2015’te, Türk toprağı olan Koyun Adası’na, adadaki Yunan polisi ve Yunan gümrük kontrol noktalarından geçerek (pasaportla) girdiği haberi Yunan basınında yer aldı. Yunan basını, Yıldırım’ın daha öncede üç sefer Koyun Adası’na gittiğini paylaştı. Yıldırım’ın fotoğrafları da tarihleri ile birlikte yayımlandı. Yıldırım’ı adaya götüren teknedeki Türk bayrağının rulo yapılarak saklandığı ve tekneye Yunan bayrağı çekildiği açıkça görülmüştü. Yunan bayrağı çekilmiş tekne ile İzmir Koyun Adası’na giden ve adaya pasaportla giren Yıldırım, Yunan işgaline meşruiyet kazandırmıştır. Yıldırım, Yunan basınında çıkan yazı ve fotoğrafları tekzip etmemiştir. Bu durum milli onur ve haysiyetten yoksunluğun zirve yaptığı bir noktadır.

 İzmir Koyun Adası’nda Yunan Üniversitesi’nin Ne İşi Var?   

 2006 yılında, İzmir Koyun Adası’nda Yunanistan Ege Üniversitesi Denizcilik Fakültesi kuruldu. Fakültede, Yunanistan deniz ticaret filosundaki gemiler için kaptan ve gemi adamı yetiştiriliyor. İzmir Koyun Adası’ndaki Denizcilik Fakültesi’nin dekanını kim atamaktadır?

 Yunan Cumhurbaşkanı İzmir’de, Türkiye’ye Meydan Okumuştu!

 Yunan Cumhurbaşkanı Pavlopoulos da, 19 Temmuz 2017’de İzmir Koyun Adası’na pasaportsuz girmiş ve adada konuşlu Yunan askeri üssünü Başkomutan sıfatıyla ziyaret etmişti. Adadaki Yunan askerlerini denetleyen Pavlopoulos egemenlik ve bayrak gösterisi yaparak Türkiye’ye meydan okumuştu.

Şimdi sormakta fayda vardır.

Meydan meydan gezerek yerli ve milli olduğunu iddia eden "siyasi defolular" kimdir?

Türk bayrağını gönderden indirip rulo yapmak suretiyle saklama onursuzluğunu gösterenler, bugün hangi yüzle millilik ve yerlilik değerlerini ağzına alabilmektedir?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
" data-colorscheme="light">