MUSTAFA ALTIKATOĞLU

MUSTAFA ALTIKATOĞLU

OKUMA AŞKI

OKUMA AŞKI

Çok değerli Haber Expres Gazetesi okuyucuları, ilimsiz bir şey olmaz ilim her şeye baştır. Karanlık yollarda o, en iyi arkadaştır. İlim rütbesi, rütbelerin en yükseğidir. Bilgisiz insan yaşarken de ölü gibidir, alimler ise öldükten sonra da yaşamaktadır. Yaratılmışların en üstünü olan insanın diğer varlıklardan üstün olmaları biyolojik özellikleriyle değil, imanı, ilmi ve güzel ahlakı iledir. “İnsanın şerefi ilim ve güzel ahlakıyladır. Mal ve soyla değildir” buyrulmuştur.

Bu yılki eğitim ve öğretime bu güzel duygularla ve bu aşkla devam ediyoruz. Çocuklarımıza eğitim camiamıza velilerimize hayırlı olsun.
Okullar yalnızca kuru bilgilerin öğretildiği mekânlar değildir. Aynı zamanda milli ve manevi değerlerin, güzel ahlakın kazandırıldığı eğitim yuvalarıdır. Öğretmenler, ilim ve irfan kaynaklarıdır. Değerli gençler, sizler bugün okul formasını giyerek, çantalarınıza kitap ve defterlerinizi doldurup sırtlamakla kutlu yarınlara doğru mukaddes bir yolculuğa çıktınız. Niyetiniz hayır, inşallah akıbetiniz de hayırdır.O sırtınızdaki çantalar yarınlara dair güzel hayaller, tertemiz duygular, tarifsiz heyecanlarla doludur. O üzerinizdeki okul forması, ilmin ve irfanın sembolüdür, sizin ve milletimizin aydınlık yüzü, güzel yarınlarıdır.
Sizler belinizi büken sırtlarınızdaki çantalarda yalnızca kitap, defter ve kalem taşımıyorsunuz. Sizin o güzel çantanız hayatla doludur. Umutlarla doludur. Işık doludur. Bu mukaddes yolda yürürken, hiçbir vakit kendinizi yalnız hissetmeyiniz. Bu yolculukta bizler her zaman yanınızda olacak, sizinle omuz omuza yürüyecek, inşallah kutlu yarınları hep birlikte inşa edeceğiz.
Yunus Emre Hazretlerinin buyurduğu gibi “Okumaktan maksat, insanın Hakk’ı bilmesidir…” Yoksa bütün emekler boşa gider. Gençlik çağı kazanç zamanıdır. Akıllı olan, bu zamanı iyi değerlendirerek geleceğini kurtarır. Bunun için bugünden başlayarak planlı, programlı, ciddi ve disiplinli bir şekilde çalışmak zorundayız. Gayret bizden, yardım Allah’tandır.
Gelecek sayıda görüşmek ümidiyle sevgiyle kalın.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
MUSTAFA ALTIKATOĞLU Arşivi