MUSTAFA ALTIKATOĞLU

MUSTAFA ALTIKATOĞLU

Bir Güzellik Yap Kendine

Bir Güzellik Yap Kendine

Çok değerli Haber Expres Gazetesi okuyucuları, hayat kısa. Bir güzellik yap kendine ve sadece sahip olduklarını düşün. Mutlu ol onlarla. Sahip olamadıkların üzülsün senin olmadıklarınla. Bir güzellik yap kendine, keşkeleri hiç düşünme! Mutlu ol seçimlerinle. Bırak keşkeler üzülsün senin seçimlerine. Bir güzellik yap kendine. Her yeni günü senin günün ilan et ve şımart kendini olabildiğince, bırak dünler üzülsün seçilmediğine.

Bir güzellik yap kendine! Kalbinde daha da büyüt sevgisini sevdiklerinin, bırak sevmediklerin üzülsün kalbinde yerleri yok diye. Bir güzellik yap kendine! Sev kendini, kimseleri sevmediğin kadar… Neşeli ol, huzurlu ol, mutlu ol varlığınla. Bırak seni sevmeyenler üzülsün yüreklerine sığamayacak kadar büyüksün diye. Bir güzellik yap kendine! Kelimelerini idareli kullan… Söz kifayetsiz kalacaksa fazladan izahat lisanen kabahattir. Bırak hak etmeyenler mahrum kalsın seninle iletişime geçemediklerine…

Bir güzellik yap kendine. Parayı fazla önemseme. Parayla her şeye sahip olunacağı söylenir, lakin öyle değil. Yiyecek alırsın ama iştah alamazsın. İlaç alırsın ama sağlık alamazsın. Bilgi alırsın ama bilgelik alamazsın. Gösteriş alırsın ama güzellik alamazsın. Eğlence alırsın ama neşe alamazsın. Tanıdık alırsın ama dost alamazsın. Hizmetli alırsın ama sadakat alamazsın. Boş vakit alırsın ama huzur alamazsın.

Para ile her şeyin kabuğunu alır ama hiçbir şeyin çekirdeğini alamazsın. Para her şey demek değildir. Bunu kesinlikle bu şekilde kabul etmeliyiz. O yüzden bir güzellik yap kendine. Sen parayı araç olarak kullan, amaç olarak görenler dertlerine yansın. En çok kendini, sonra kendine en iyi geleni sev. Tabiki İslami şartlara göre.

Bir sonraki sayıda görüşmek ümidi ile esen kalınız…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
MUSTAFA ALTIKATOĞLU Arşivi