Yükümlü Kursiyerlere sertifika töreni

Yükümlü Kursiyerlere sertifika töreni
Çarşamba Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, İş-Kur Çarşamba Hizmet Merkezi ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen “Yükümlülerine Basınçlı Sulama Sistemleri Kursu” sertifikası verildi.

   16 yükümlünün katıldığı ve 15 gün süren İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Ziraat Yüksek Mühendisleri tarafından verilen “Basınçlı Sulama Sistemleri” kursunda yükümlülere toprak, bitki ve su ilişkilerinin incelenmesinden sulama sistemlerine kadar alana ait farklı konularda toplam 200 saat eğitim verildi.Eğitimlerde yükümlülerin gerek küçük ve büyük ölçekli tarımsal işletmelerde, meyve ve sebze bahçelerinde, fidanlıklarda, park, bahçe, fabrika, otel, tatil köyleri vb. yerlerde gerekse kendi iş yerlerinde veya sahip oldukları bahçelerde çalışabilmelerine yönelik katkıda bulunularak altın bir bilezik kazandırıldı.

d63d296d-8d3e-4e8e-af08-52ef94ec6870.jpg

  Programa Cumhuriyet Başsavcısı Gültekin Bülbül, denetimli serbestlikten sorumlu Cumhuriyet Savcısı Yusuf Bayri, Denetimli Serbestlik Müdürü Canan Soğukpınar, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Osman Akman, İş-Kur Çarşamba Hizmet Merkezi Müdürü Rıfat Yıldız ve İlçe Halk Eğitim Müdürü Enver Şahin katıldı.

 

yukumlu-kursiyerlere-sertifika-toreni4.jpg

  Sertifika töreninde kısa bir konuşma yapan Başsavcı Gültekin Bülbül “Denetimli Serbestlik ve Koruma Kurulları çalışmaları kapsamında infaz hizmetlerinin başarılı bir şekilde yürütülebilmesi, yükümlülerin yeniden suç işlemelerinin en aza indirilmesi ve topluma kazandırılmalarının sağlanması amacıyla gerek kararlarının infazında gerek yükümlülerin meslek edinmeleri ve gerekse hayata hazırlanmalarında kamu kurum ve kuruluşları ile diğer kurumlar ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliğine gidilmektedir. Bakanlığımız, yükümlüleri sadece birer dosya olarak görmemekte yeniden suç işlemeyi engelleyecek en önemlisi üretken ve topluma faydalı bir birey olmaları yönünde her türlü destek mekanizmalarının hayata geçirilmesini de son derece önemsemektedir.Bu anlamda emeği geçen ve işbirliği yaptığımız başta İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü olmak üzere; İş-Kur Çarşamba Hizmet Merkezi ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüze yükümlülerimiz adına teşekkürlerimizi sunuyor ve tüm kursiyerlerimizi kutluyorum” dedi.

  İlçe Tarım ve Orman Müdürü Osman Akman; bu eğitimin daha sonraki aşamalarında İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından verilen desteklerden yararlanabilecekleri, yükümlülerin varsa kendi bahçelerinde destek programlarından yararlanarak mesleki eğitimlerini hayata geçirebileceklerini belirtti. 

İş-Kur Çarşamba Hizmet Merkezi Müdürü Rıfat Yıldız ise her yıl mayıs ve aralık ayında İş-Kur’un hükümlülere yönelik hibe destek programları verdiklerini, belgeleri ile kendi işlerini kurmaya yönelik proje başvurusunda bulunabilecekleri bilgisini verdi.

Tören sertifikaların dağıtılması ile son buldu.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Resmi İlanlar
Çarşamba Haber