Erol ŞEKER

Erol ŞEKER

Oradan buradan kısa kısa notlar (Terör, Eğitim, AK Parti, spor)

Oradan buradan kısa kısa notlar (Terör, Eğitim, AK Parti, spor)

Hep diyorum ya, gündem çok karışık diyerek. Öyle bir karışıklık var ki bunlara son yıllarda "ARTIK ŞEHİT HABERLERİ GELSİN İSTEMİYORUZ" sözlerini de yerle bir etti.

Göreve gidip gelirken kazalara kurban verdiğimiz Polislerimiz, havalandıktan sonra düşen helikopterimiz derken pkk terör eylemleri nedeni ile çıkan olaylarda ki ŞEHİT haberleri üzmeye hatta eskisinden halk daha çok tedirgin olmaya başladı. TÜRKİYE SAVAŞA MI GİDİYOR? soruları gündemde ki yerini ilk sıralara kadar yerleştirdi. Savaşa girer miyiz?. GİREN GİRSİN AMA BU BENİM VE TÜRKİYENİN SAVAŞI DEĞİL. Kim savaşacaksa gidip savaşsın...

***   

Eğitim seviyemiz düşük dedikçe eğitim camiasında enteresan gelişmeler sürüyor.  Malum geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim okulların ihalesini tamamladı. Toplu ihaleler parçalanarak kısmı ihale muhabbeti ile tek ilanı 16-17 firmaya ihale ettiler.

Sorun bitti mi yok. Sorun artarak sürüyor. Mesela geçtiğimiz gün bir kaza sonrasında Servis minibüsünün sürücüsünün Psikoteknik, psikomer belgelerinin olmadığı ve hatta sürücünün akli dengesinin olmadığı dahi konuşulmaya başlamış. Bizim ilçe servislerinde ise bambaşka sorunlar yavaş yavaş çıkmaya başladı bile. Dün konuyu gerekli yerlerle görüştüm ve inanıyorum ki servis konuları mutlaka düzelecektir ama asla tam olması düşünülemez. Ama ön yargı değil sıkıntılarım ortadadır.

Ha birde bu yazılarımı farklı yerlere çekenler var ya!. Onları Allaha havale ediyorum. İşin doğrusunu sormadan dedikodu yapanları bu dünyada yeri geldiğinde kanuni yollarla, öbür dünyada ise huzuru mahşerde hesaba davet edeceğiz.

****     

AK Parti de delege, İlçe Başkanlık kongresi ve İl kongresi süreci başladı. İlçe delege seçimleri bu hafta sonu iki gün boyunca sandıkla yapılacak. İlçe başkanlığı konusu ise  başka sorun. Kongreye tek liste ile mi gidilecek, fazla aday olacak mı?. Görüntü de başka aday çıkmayacak gibi.  Ama ya aday çıkarsa muhabbetini yakında sizlerle paylaşacağız.

İl kongresinde aday adı belli gibi. Ama sadece Fuat Köktaş' tan sonra ki isim belli gibi.  Orada da tek aday muhabbeti var ama sanırım ilçelerde olmasa dahi il kongresinde sancı çok büyük olacak. Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Süleyman Soylu'nun duruşu ve kararı önemli olacak gibi.   Süleyman Soylu çok kararlar verdi ama söylemleri ile eylemleri hep farklı oldu. Bu noktada Soylu'nun sözleri ile eylemleri bir olacaksa Köktaş zaten aday olamayacak. Olmayacak demiyorum olamayacak yerine Ercan Albayrak kesin gözle bakılıyor.

Karşı yani muhalefetinden rakip aday çıkar mı sorusunu sormuyorum çıkacak. Samsun İl kongresinde Özgürlük, tarafsızlık, objektiflik ve eşitlik ilkeleri yok olacaksa tek aday dayatması ile yola gidilebilir. Yok bunlar var ve en değişmez kanunsa kesinlikle aday çıkacaktır.

Son cümle AK Partide yakın gelecekte oluşacak büyük değişime hazır olun. Göreceksiniz Davutoğlu ile birlikte AK Partide ki değişiklik herkesi şaşırtacak ve olaylar çıkmaz sokağa girecektir. Bunu şimdiden dile getirmiş olayım.

***   

Ve Çarşamba spor sevdası...

Olanlar oldu ortalık burada da karıştı. Kadrodan gönderileler, kaos, ayağa kalkma mücadelesi ve galibiyet için uğraşlar.

Yönetime duyurum. Önce herkes kendi evinin önünün temizlemeli. Etrafında temiz, kirli yerleri iyi etüt edip temizliği ona göre yapmalısınız. Aksi takdirde tepeden başlayacak her çalışma pisliğin üstünü örtmek olacaktır ki bu da boşa uğraştır. Tabandan başlayın derim. Muhatap alınan çevrelerin gaz mı verdiğini yoksa gerçekten başarı için mi konuştuğunu ve çalıştığını iyi çözün göreceksiniz her şey % 100 düzelmese bile bu gün size bağıranların yarın nasıl dibinizden yine de ayrılmayacağını göreceksiniz...

Sonuç olarak o kadar gündem içinde kısa kısa bu günlük bu kadar yakında gündem öyle dolacak ki hangisini yazsak muhabbetinden siler bile yazdıklarımıza inanamayacaksınız. Bilmiş olun.

Mutlu ve (sağ)-lıcakla kalın...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Erol ŞEKER Arşivi