Güler, "Bu sevginiz için, sizin için ölmeye de hazırım"

Güler, Bu sevginiz için, sizin için ölmeye de hazırım
Samsun Esnaf Odaları Birliği Başkanlığı’na adaylığını Bafra ilçesinde açıklayan Samsun Bakkallar Birliği Oda Başkanı Eyüp Güler için Çarşamba, Terme ve Salıpazarı İlçe Oda Başkanları toplanarak Midilli Restaurant’ta yemek verdi. Yemeğe üç ilçeden toplam 1

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ...

FOTO-GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

Samsun’da bulunan 71 oda başkanının tamamına yakınının desteğini alan Samsun Bakkallar Odası Başkanı Eyüp Güler, Samsun Esnaf Odaları Birliği Başkanlığı’na aday olduğunu açıklaması sonrasında çalışmalara hızlı başladı. Çalışmaları nedeni ile Başkan Güler' e açık destek veren Çarşamba, Terme ve Salıpazarı Oda Başkan ve yöneticileri Midilli Restoran da  Başkan adayı Eyüp Güler’e muhteşem bir yemek organizasyonu düzenledi.

Samsun Esnaf Odaları Birliği Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Samsun Bakkallar Birliği Oda Başkanı Eyüp Güler, Çarşamba Oda Başkan ve yöneticileri tarafından hazırlanan yemek organizasyonunun yapıldığı Midilli Restaurant  girişinde  alkışlar eşliğinde karşılandı. Dışarıda ki karşılamadan sonra yemek salonuna geçen Başkan adayı Güler’le diğer yöneticilerde tek tek kucaklaştı ve hayırlı olsun temennilerinde bulundular. Başkan adayı Eyüp Güler salon girişinde izdiham yaşandı.

Yemekte Samsun Esnaf Odaları Birliği Başkanlığı’na olan Samsun Bakkallar Birliği Oda Başkanı Eyüp Güler’ e hoş geldiniz dileklerini ileterek tüm oda başkanları adına konuşma yapan Çarşamba Bakkallar Odası Başkanı İsa Acar, “Çarşamba, Terme ve Salıpazarı Oda Başkan ve yöneticileri olarak kendi memleketimizin evladı olan Sayın Güler’ e sahip çıkmak bizim ilk görevimizdir. Seçimlerde iki aday yarışacak. Biz bu iki adaydan birisini seçecektik. Bu nedenle bize daha yakın olan Dikbıyık'tan cesur, yürekli, atılgan, her işin üstesinden gelebilecek kapasitesi olduğuna inandığımız  ve şahit olduğumuz Eyüp Güler arkadaşımızı desteklemeyi uygun gördük.

Bunları kendi kurullarımızda bir araya gelerek görüştük. Elbette ki diğer adayımızda var ve iyi bir yarış olacak" diyerek şöyle devam etti.

Acar, "Kendisine güvendiğimizi, desteklediğimizi, bu yola baş koyduğumuzu gösterme adına böyle bir gecede birlikte olmayı düşünerek davet ettik. Bizleri mahcup etmediğiniz ve buraya kadar gelmeniz nedeni ile size bir kere daha teşekkür ediyoruz. İnanıyoruz ki, Samsun ve diğer ilçelerimiz de artık 18 Mayıs gününü iple çekiyor. O akşamda  bu geceki gibi sıcak ortam, güler yüz, projeler ve yapılacak hizmetlerle çıkılacak yolumuzda hep birlikte kucaklaşmayı başaracağız. Bundan hiç şüphemiz ve kuşkumuz asla yok. Biz biriz ve beraberiz. Bu beraberlik içinde tek yumruk, tek yürek sizinle mücadelede omuz omuza, kol kola yanınızda, sizinleyiz. Bu gücü, sevgi ve saygıyı mücadeleniz içinde ve sonrasında tüm ilçelerimize, Çarşamba, Terme ve Salıpazarı ilçesini de içine alarak yapacağınıza inanıyor ve çıktığınız bu kutlu yolda size şimdiden başarılar diliyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

Başkan İsa Acar’ın konuşması sonrasında söz alan Başkan adayı Güler ise yaptığı konuşmasına,

Sizlerin verdiği bu destek ve kıvılcım nedeni ile bu yola çıktık. Çarşamba, Terme, Salıpazarı ve diğer ilçelerimizde ki oda başkan ve üyelerimiz verdiği destekle bu yola baş koyduk. 25 senedir bu teşkilatta Rahmetli babamdan sonra bu teşkilata girdiğimden bu yana hiç bir beklentim olmadan, Samsun halkına fakir zengin ayrımı yapmadan, hiç bir çıkar, Milletvekilliği, makam beklemeden Allah rızası için mücadele ettim. Bundan sonrada sizlere Allah rızası için hizmet etmeye hazırım. Yine çıktığım bu yolda görüyorum ki Çarşamba, Terme, Salıpazarı düğünümde olsun, cenazem de olsun beni yalnız bırakmadınız. 100 yaşında vefat eden Amcamın cenazesinde de dahil olmak üzere bu gün çıktığım bu yolda da yine yalnız bırakmadığınızı, burada ki destek, ilgi ve sıcak ortamda ki birlik ve beraberliğinizi görünce sizin için ölmeye de hazırım" ifadelerini ile şöyle devam etti. 

Güler, "Samsun ve ilçelerimizde ki Oda Başkan ve yöneticilerimizin tamamına yakını artık bu yola sizinle birlikte baş koymuş durumdadır. Bu birliktelikle beraber yürüyoruz. Bizim kimse ile kavgamız yok biz kardeşçe kol kola yürümek hizmet etmek için kolları sıvadık yollara düştük. Kısacası Samsun tek yumruk olmuş, tek yürek olmuş ve yeni bir yüz, yeni bir gelecek ve hep birlikte kendi memleketlisi ile daha ilerilere yürümek istiyor. Sizlerin bu saf ve temiz güler yüzü ile karşıladığı bu sıcak ortamda her şey ortada. O nedenledir ki; bu bizim için onurlu bir yürüyüştür. Bu hizmet yürüyüşümüz, yolumuz hepimize hayırlı olsun” diyerek şu ifadelerle devam etti.

Burada ‘birlik beraberliğimizi tam kaynaştırdığımız’ kıvılcım kendiliğinden başlayan bir kıvılcımdır. Bu arada Sayın Genççakır’a değinmeden geçemeyeceğim. Sayın Genççakır'ın aday olmayacağını açıklaması sonrasında çıktığımız bu yolda kendisine teşekkür ettik, kol kola yola ya nasip dedik bu kutlu yola çıktık. Bu vesile ile Sayın Genççakır’ın bugüne kadar odamız adına yaptığı hizmetleri ve çalışmaları nedeni kendisine bir kere daha teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğin, huzurlu bir ortamın istenildiği zaman bulunabileceği ortaya net olarak çıkmıştır. ‘Bunun devamında biz bütün arkadaşlar tekrar bir birimize sarılarak sadece seçim zamanları değil oda başkanlarımız, delege bazında birleştireceğiz’. Bu birlikteliğin sağı, solu, ilerisi, gerisi yok. Bizim yolumuzda, hedefimizde insanlara hizmet, insanlığa hizmet, elimizden geldiğince çalışmak var" dedi.

Konuşmasını Başkan adayı Güler, "Sizlerin bu akşamki gibi desteği ile 18 Mayıs akşamı da  seçildiğimiz takdirde ki sizin bu sevginiz ve desteğinizle artık hiç kuşkum kalmadı, o kutsal görevi bize emanet ettiğiniz günden itibaren sizlere layık olmaya, sizlerle diyalog içinde çalışma yapacağımıza söz veriyorum. Daha öncede dile getirdim burada bir kere daha tekrarlamaktan onur duyacağım. Allah, bizlerin sizlere daha iyi hizmeti nasip ettiyse, bu birliktelik bozulmayacaksa, bu birliktelik seçimlerden seçime değil de devamlı olacaksa, her zaman acımızda sevincimizde bir olacaksak, ben ve arkadaşlarım bu tatlı ve yoğun mücadeleye hep varız ve yaradan bizlere, sizlere bu birlikteliği, mücadeleyi hayırlı eylesin".

Ama bu mücadelede kardeşlik, dostluk, kavga değil aksine kucaklamak, kucaklaşmak var. Sizler de bu güzellikleri, bu iyi niyeti ve samimiyeti gördüğünüz içindir ki bu akşam buradayız”. Güler, “Baştan beridir dile getiriyorum. Siz destek olmasaydınız, sahip çıkmasaydınız biz bu yola çıkmazdık. Sizler haydi bismillah dediniz desteklediniz bizler de bu gücü, bu hizmet aşkını, bu gücü sizlerden aldık ve yola koyulduk. Bu gece burada gördüğüm manzaradan sonra bir kere daha tekrarlıyorum. 18 Mayıs’ta yapılacak olan Samsun Esnaf Odaları Birliği Başkanlığı’nı önce hayırlıysa, siz dostlarımın güvenine layık olacaksam Allah bizlere nasip etsin. Değilse, değişeceksek nasip etmesin. Son olarak bu gece burada bizlere verdiğiniz bu sonsuz güven ve desteğiniz için bir kere daha teşekkür ediyor, sizleri Allah’ a emanet ediyorum” sözleri ile konuşmasını alkışlar arasında tamamladı.

Midilli Restaurant’ta ki yemeğe; Samsun Ayakkabıcılar Odası Başkanı Adnan Konaş, Samsun Berberler Odası Başkanı Zabit Pilan, Samsun Anahtarcılar Odası Başkanı İsmail Mutlu, Samsun Terziler Odası Başkanı Turgay Karadeniz, Samsun Yabancılar Çarşısı Odası Başkanı Olcay İnaç, Samsun Kasaplar Odası Başkanı Ömür Şen, Samsun Mobilyacılar Odası Yönetim Kurulu Üyesi Cemalettin Ar, Havza Bakkallar Odası Başkanı Emin Aysan, Havza Kahveciler Odası Başkanı Hüseyin Karaçoban, Terme İle Oda başkan ve yöneticileri, Salıpazarı İlçesinden, Salıpazarı esnaf odası başkanı Adem Osma ve yöneticiler katılırken, Çarşamba’dan ise Esnaf kefalet ve kredi kooperatifi başkanı Selahattin Akkuş, bakkallar odası başkanı İsa Acar, Terziler Odası başkanı Enver Yılmaz, Berberler Odası başkanı Ümit Taşan, Demirciler Odası başkanı Kerim Çakır, Fırıncılar Odası başkanı Esat Akkaya'nın yurt dışında olması nedeni ile Başkan Vekili Süleyman Tekcan, Kahveciler Odası başkanı Erdem Çalışkan, Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanı Musa Bala, Bakırcılar Odası başkanı İsmail Çelik, Kunduracılar Odası başkanı Osman Aydın, Madeni Sanatkarlar Odası başkanı Mustafa Dündar, Marangozlar Odası başkanı Yusuf Dündar, Lokantacılar Odası başka yardımcısı Ahmet Emin Sezgin ve yöneticileri katıldı.

 

HABER-FOTO: Nuri ŞEKER – Sezer ÇOBAN- Kübra YILMAZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Çarşamba Haber