Çarşamba TSO’da sertifika töreni

Çarşamba TSO’da sertifika töreni

İkinci El Motorlu Kara Taşıtı Alım Satım Sınavı ve Büro Yönetimi Mesleki Eğitim Projesinde başarılı olan Adaylar Mesleki Yeterlilik Belgelerini Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen törenle aldı

A+A-

13 Şubat 2018 Tarihli 30331 Sayılı Resmi Gazetede Yayımlanarak yürürlüğe giren ikinci el motorlu kara taşıtlarının ticareti hakkında yönetmeliğe istinaden, gerçek ve tüzel kişi tacirler ile esnaf ve sanatkârların ikinci el motorlu kara taşıtı alım satım faaliyetlerini kapsayan Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavı Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde 26-28 Ağustos 2018 tarihlerinde gerçekleştirilmişti.

Yazılı ve Uygulama sınavlarında başarılı olanlara belgeleri Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen törenle verildi.

Gerçekleştirilen törene Çarşamba İlçe Emniyet Müdürü Turgay Begen, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Yılmaz, Çarşamba Halk Eğitim Müdürü Enver Şahin, Çarşamba Bedensel Engelliler Dernek Başkanı Mustafa Uçar, Meclis Başkanı Muharrem Yaralı, Yönetim Kurulu Üyesi Kerim Çakır, Çarşamba Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Sezai Atsan katıldı.

Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Yılmaz yaptığı açıklamada, ‘Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan “İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik” ile hali hazırda ikinci el araç alım-satımı yapanlar ve bundan sonra sektörde çalışacak veya işyeri açacak kişiler için mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu getirilmişti. Bölgemizde faaliyetini sürdüren ve yeni iş yeri açmak isteyenlere yönelik mesleki çalışmalarımız devam etmektedir. Bu kapsamda Motorlu Kara Taşıtı Alım Satım Sorumlusu Seviye 5 mesleki yeterlilik sınavını düzenledik. Odamıza üye olsun ya da olmasın tüm firmalarımızın belgelendirme çalışmalarında desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz, Belgesini alan firmalarımıza ticari hayatlarında başarılar diler, mesleki yeterlilik belgelerinin hayırlı olmasını temenni ederim.’ dedi.

Büro Yönetimi Mesleki Eğitim Projesi’ne de değinen Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Yılmaz, ‘Türkiye İş Kurumunun Engelli ve Eski Hükümlülere Yönelik Proje Destekleri 2017-2 döneminde başvurusu yapılan proje komisyon tarafından uygun görülerek onaylanandı ve Çarşamba Ticaret Borsası, Samsun Çalışma ve İş Kurumu, Samsun Engelliler Federasyonu, Çarşamba Bedensel Engelliler Derneği ve Çarşamba Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü işbirliğinde uygulandığını, Projenin Amacının, Samsun ili Çarşamba ilçesinde 10 Bedensel Engelliye Büro Yönetimi ve Sekreterlik alanı, Sekreterlik Mesleki Eğitim alanında 824 saat mesleki eğitim verilerek toplumsal entegrasyonlarının ve rehabilitasyonlarının sağlanması yoluyla istihdam edilebilirliklerine katkı sağlamak olduğunu belirterek, kursiyerlerimizin istihdamı ile ilgili çalışmalarımız devam edecektir.’ dedi.

HABER: Nuri ŞEKER – Ayhan GONCA


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
" data-colorscheme="light">