Yaşar'dan Siyasette Görülmemiş Fedakarlık

Yaşar'dan Siyasette Görülmemiş Fedakarlık
Yerel seçimlerde başarılı bir il başkanlık süreci geçiren ve Samsun'da YRP’nin 3 belediye kazanmasında büyük payı olan İbrahim Yaşar, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Adem Güney'in kendi yerine İl Başkanı olması için feragat edeceği öğrenildi

Yerel seçimlerde başarılı bir il başkanlık süreci geçiren ve Samsun'da Yeniden Refah Partisi'nin (YRP) 3 belediye kazanmasında büyük payı olan İbrahim Yaşar, 9 Haziran günü YRP Samsun İl Binası'nda yapılacak olan temayül yoklamasında YRP'nin Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Adem Güney'in kendi yerine İl Başkanı olması için feragat edeceği öğrenildi.

YRP girdiği ilk yerel seçimlerde Türkiye'de aldığı oy oranı ile CHP ve AK Parti'nin ardından 3. parti olma başarısı göstermişti. Samsun'da ise 3 belediye kazanarak AK Parti'den sonra en fazla belediye kazanan parti olma başarısı sergilemişti. Yerel seçimlerde atanmış başkan olarak sergilediği performansla takdir toplayan İl Başkanı İbrahim Yaşar olağanüstü kongreye gitmeden önce 9 Haziran günü parti binasında yapılacak olan temayül yoklamasında başkanlıktan feragat edeceği öğrenildi.

"Ben bu vebali taşımak istemiyorum"
İbrahim Yaşar'ın yerel seçimlerde Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Adem Güney'in lehine feragat edeceği parti tarafından teşkilat mensuplarına gönderilen mesajla ortaya çıktı. Mesajda şu ifadelere yer verildiği görüldü: “Saygıdeğer Belediye Başkanlarım Çok Değerli Meclis Üyelerim ve Başkanlarım, Allah'ın hakkı tutma iyiliği sağlama ve kötülüğü men etme yolunda bulunmak üzere seçtiği mümtaz ve aziz teşkilat mensuplarım, bilindiği üzere 31 Mart seçimlerinde Samsun'umuzda iyi bir başarıya hep birlikte imza attık. Geçirdiğimiz seçim sürecinde herbiriniz olağanüstü çaba sarf ettiniz. Yapılan çalışmalar için her birinizden Allah ebeden razı olsun. Şimdi bu kazanılan başarının zirveye taşınması maksadıyla Milli Görüş ilkeleri arasında unutulan "Sizden daha iyisini daha güzelini yapabilecek biri varsa görevi ona devir etme” ilkesi beni konumumla ilgili istişare ve değerlendirme yapmaya sevk etti. Ben “İl Başkanlığı” yapamam demiyorum benden daha iyi daha güzel yapacak biri var diyorum ve eğer bu noktada nefsani davranırsam cihat ibadetindeki başarıya engel olmak vebali vardır. Ben bu vebali taşımak istemiyorum. Tüm bu sebeplerden ötürü yapılan görüşmeler ve istişareler neticesinde Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sn Av. Adem Güney Başkanımıza İl Başkanı olmasını teklif ettik. Nasıl ki daha önce Başkan Adaylığı için bizleri kırmayıp Milli Görüş adına kabul etti ve hep birlikte çok güzel bir çalışma yapılması için her türlü gayreti sarfetti ise ki bu herbirimizce malûmdur.. Aynı sebeplerden bu isteğimizi de kabul edebileceği cevabını verdi. Bizde; Genel Başkanımız Sayın Fatih Erbakan'a durumu bildirdik ve Genel Başkanımız da uygun olacağını fakat Genel Merkez ve Samsun teşkilat mensuplarımızın da fikrini almak maksadıyla istişare ve temayül yoklaması yapılmasını emir buyurdular. Yarın yapılacak olan temayül yoklaması bizim bu konuda ki niyetimizin Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı tarafından değerlendirme ve doğru karar alma maksadıyla yapılmaktadır. Zira Genel Başkanımız ve Genel Merkezimiz nezdinde tüm teşkilatımız büyük bir başarıya imza attığı değerlendirilmiş ve tarafıma tüm teşkilatımız adına “Üstün Başarı Belgesi” vererek teşekkür etmişlerdir. Benim önerim ve isteğim mezkûr sebeplerden dolayı Millî Görüş Davası adına daha iyi olacağına inandığım için bugüne kadar nasıl ve niçin fedakarlık yaptıysam şimdi de feragat etmem gerektiğine inandığım için feragat ediyorum. Adem Güney Başkanımızın İl Başkanı olmasının daha iyi olacağı kanaatiyle Rabbim yapacağımız temayül yoklaması ve istişareler de en doğru karar vermeyi nasip etsin duasıyla. Hayırlara vesile olmasını diliyorum. Selam ve dua ile Allah'a emanet olunuz.” İfadelerini kullandı.

Kaynak:Ünal Daldal

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Siyaset