"Temel gayemiz, en üst noktaya taşımak"

"Temel gayemiz, en üst noktaya taşımak"
OMÜ İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’nde 6 bölüm akreditasyon belgesi aldı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, temel gayelerinin tüm birimlerde beklenen standartları yakalayarak, eğitim-öğretimin niteliğini en üst noktaya taşımak olduğunu söyledi.
Kalite odaklı çalışmalarını sürdüren OMÜ, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’nde (İTBF) Arkeoloji, Felsefe, Psikoloji, Sanat Tarihi, Sosyoloji ve Türk Dili Edebiyatı Bölümü olmak üzere 6 bölüm, Fen, Edebiyat, Fen - Edebiyat, Dil ve Tarih - Coğrafya Fakülteleri Öğretim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (FEDEK) tarafından yapılan değerlendirme kapsamında akreditasyon belgesi almaya hak kazandı. Böylece İTBF’de bütün bölümler akredite olma başarısı gösterdi.

“Kalite sürecinin hiç bitmeyen bir yolculuk”
İTBF’de kalite odaklı çalışmalardan sonuç alındığını ve de bu gayretin FEDEK tarafından belgelendirildiğini vurgulayan Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, kalite sürecinin hiç bitmeyen bir yolculuk olduğuna dikkat çekerken, temel gayelerinin tüm birimlerde beklenen standartları yakalayarak eğitim-öğretimin niteliğini en üst noktaya taşımak olduğunu söyledi. Rektör Ünal, Türkiye’deki üniversitelerin kalite standartlarını arttırmasında önemli katkılar sunan ve bu alanda öncü derneklerden biri olan FEDEK’in üyelerine teşekkür ederek, aynı misyon ve ivmeyle OMÜ’nün güvenirliğini ve tanınırlığını sağlamada azimli ve kararlı olduklarının altını çizdi.

“Fakültemizin tüm bölümleri akredite edildi”
6 bölümün akreditasyon sürecinden başarıyla çıkmasının mutluğunu yaşadıklarını belirten İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vedat Keleş ise, “FEDEK’in değerlendirme sürecinden geçen 6 bölümümüzden Psikoloji bölümümüz 5 yıl, diğer beş bölümümüz ise 2 yıl akredite olmaya değer görüldü. Daha önce de Coğrafya ve Tarih Bölümlerimiz ikişer yıl akredite olmuştu. Dolayısıyla 6 bölümümüz ile birlikte fakültemizin tüm bölümleri akredite edildi. Tüm bölümlerimizin akredite olması, fakültemiz ve üniversitemiz için son derece önemli bir kazanım” diye konuştu.

Dekan Keleş, yakın zamanda Tarih ve Coğrafya Bölümlerinin FEDEK tarafından tekrar değerlendirileceğine işaret ederek, şunları söyledi: “Amacımızın bu 2 bölümümüzün tekrar akredite olmasını sağlamak. Tüm bölümlerimizin akredite olmasında başta Rektörümüz Prof. Dr. Yavuz Ünal olmak üzere Üniversite yönetimimize, özveriyle çalışan tüm bölümlerimize ve idari personelimize sonsuz teşekkür ederiz.”

Kaynak:İHLAS HABER AJANSI

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir