Omü’lü Öğrenciler Köy Okullarında

Omü’lü Öğrenciler Köy Okullarında
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sınıf Öğretmenliği ikinci öğretim öğrencileri, “Birleştirilmiş Sınıflarda Öğretim” dersi kapsamında köy okullarını ziyaret ettiler

Derste öğrendikleri konuların uygulamadaki işleyişini görmek amacıyla öğrenciler Öğr. Gör. Yaşar Çelik’le birlikte Canik İlçesinin Düvecik, Adatepe ve Başalan ilkokullarına gittiler. Üç gruba ayrılan öğrenciler gittikleri okulları gün boyu incelediler.

Dersin öğrencilerinden Ercan Genç, geziyle ilgili yaptığı açıklama şunları söyledi: “Öğretmen adayları olarak kişisel ve mesleki gelişimimize katkıda bulunacağını düşündüğümüz için birleştirilmiş sınıflarda eğitim - öğretim yapılan okullara gitmek istedik. Canik ilçesinde bulunan üç köy okuluna gittik. Aynı sınıf ortamında farklı kademedeki öğrencileri okutabileceğimizi derslerde öğrenmiştik. Bu gezi sayesinde öğrendiklerimizin nasıl uygulandığını ve öğretme-öğrenme sürecinde, öğretmen ve öğrencilerin ne gibi sıkıntılar yaşadığını görme fırsatı bulduk. Öğrencilerin bazılarının kalem, silgi gibi temel araç-gereçlerinin yetersizdi. Bu öğrencilere ve sınıf öğretmenlerine kırtasiye malzemeleri, öğretmenlere de ek olarak derslerde kullanılabilecekleri kaynak kitaplar ve okuma kitapları hediye ettik. Bir okulda ‘uygulama bahçesi’ gördük. Öğretmen bahçesinde sebze yetiştiriyordu. Öğrencileri olumlu anlamda geliştireceğini düşündüğümüz bu bahçeyi çok beğendik. Geziden edindiğimiz tecrübeler meslek hayatımız açısından örnek olabilecek türdendi. Bu etkinliğin diğer sınıf öğretmeni adayı arkadaşlar tarafından geliştirilip geleneksel hale getirilmesi de son derece yararlı olacaktır. Bize bu fırsatı veren değerli hocalarımıza ve üniversite yönetimine çok teşekkür ederiz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Eğitim