Öğretmenlerden teknoloji gezisi

Öğretmenlerden teknoloji gezisi
Teknoloji tasarım öğretmenleri, yerli telefon ve tablet fabrikasını gezerek üretim aşamasını yakından gördü.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü Araştırma-Geliştirme (AR-GE) Birimi tarafından ildeki teknoloji tasarım öğretmenlerinin derslerde anlattıkları konulara yardımcı olmak ve çocuklara iyi bir vizyon kazandırmak amacıyla bir telefon ve tablet fabrikasına gezi düzenlendi. Gezide 15 teknoloji tasarım öğretmeni fabrikayı gezerek üretim aşamasını yakından görme fırsatı buldu. Fabrikada bir telefon ve tabletin üretiminin nasıl yapıldığını yerinde izleyen öğretmenler, üretim hakkında görevlilerden bilgi aldı.
Teknoloji tasarım öğretmenleriyle beraber kazanımlarına hitap eden çalışmaları yerinde görüp incelemelerde bulunduklarını ifade eden Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Biriminde görevli Teknoloji Tasarım Öğretmeni İlhami Diksoy, "Öğrencilerimize konularımızı daha verimli, daha rahat anlatabilmek adına üst düzey çalışmalar yapabilen Endüstri 4.0 üzerine, robotik kodlamalar üzerine çalışan üst düzey fabrikalara geziler düzenleyip, öğretmenlerimizin konularını daha hakim bir şekilde anlatmalarını sağlıyoruz" dedi.
Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Feridun Eryılmaz ise, “Samsun’da önemli üretim merkezlerini geziyoruz. Bugün burada yerli telefon üretimi yapan özel bir fabrikadayız. Cep telefonu, tablet veya birçok teknolojik ürünün Samsun'da üretildiği bilinmiyor. Böyle bir fabrikanın olması bizler açısından gayet gurur verici. Bizim derslerimizin konuları içerisinde Endüstri 4.0 ön planda. Son yıllarda çok duyduğumuz Endüstri 4.0 konusunu öğrencilere aktarma aşamasında bu tür geziler çok yararlı oluyor. Burada böyle bir teknoloji ile üretiminin yapılması 2023 vizyonuna baktığımızda çocuklarımıza vizyon açısından daha güzel sonuçlar doğurur diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.
Gezide fabrika görevlileri, öğretmenleri üretim aşaması ve ürünler hakkında bilgilendirdi.

aw830553_06.jpgaw830553_07.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Resmi İlanlar
Eğitim