Milletvekili Köktaş: “İspat etsinler, bugün istifa ederim”

Milletvekili Köktaş: “İspat etsinler, bugün istifa ederim”
AK Parti Çarşamba İlçe Başkanlığı Danışma Kurulu Toplantısı, Cemil Şensoy Kültür Merkezinde geniş katılımla gerçekleştirildi.

Cemil Şensoy Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Danışma Kurulu Toplantısı AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Taner Özden, parti yönetimi, ana kademe ve partililerin katılımıyla gerçekleştirildi .

Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Akabinde konuşmalara geçildi. İlk olarak konuşma yapan AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Taner Özden, selamlama konuşması yaptı. Başkan Özden'in konuşmasının ardından Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan söz aldı. Başkan Doğan konuşmasında, ilçede yapılan ve yapılmakta olan çalışmalar hakkında bilgiler aktardı. Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan'ın konuşmasının ardından AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, konuşma yaptı. Başkan Aksu, konuşmasında Samsun gündemi ve ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. Aksu'num ardından AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.
93fa35d3-d43e-454b-95f5-6b64c358329b.jpg
Milletvekili Köktaş, Türkiye Cumhuriyeti devletinin son günlerde sınır ötesinde yürüttüğü operasyonlarda sağladığı başarıya değinerek, Türk ordusuna başarı dileklerinde bulundu. Samsun gündemine dair değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Köktaş, il genelinde ve ilçelerde yapılan yatırımların aralıksız bir şekilde devam ettiğini söyledi. Köktaş, konuşmasını büyük bir bölümünde ise Çarşamba ilçesinin Eğercili Mahallesi’nde kurulmakta olan Biyokütle Enerji Santrali’ne ilişkin açıklamalarda bulundu. Köktaş, “Biyokütle Enerji Santrali’nin tarım arazilerine zarar vereceği söylentilerini hep birlikte duymaktayız. Ancak ilgili firmanın gerekli makamlardan, mevkilerden almış olduğu izinler vardır. Santralin ne kadar su harcayacağı, ne kadar kül atacağı, ne yakıtlar yakacağının hepsinin analizleri yapılmış ve buna göre izinleri sağlanmıştır. Ne ben, ne ilçe başkanımız, ne de belediye başkanımız, Biyokütle Enerji Santrali’nin avukatı değil. Kurum gerekli izinlerini almış, lisansını almış, yerini satın almış ve bizimde böylelikle haberimiz olmuş. Artık hakkımızda yapılan karalama kampanyalarına, hakaretlere, ağır ithamlara cevap vermenin vakti geldiğini düşünerek bu konu hakkında açıklama yapmak istedim. Biyokütle Enerji Santrali ile herhangi bir ortaklığımda bulunmuyor. Bu ve böyle buna benzer birçok söylenti oldu. Bunların hepsini ispata davet ediyorum. Eğer bir tanesini ispat ederlerse ben bugünden itibaren milletvekili değilim, istifa edeceğim. Ama bunu ispat edemeyenlere de hakkımı helal etmeyeceğim. Ayrıca, bu iş yargıya intikal etmiş bir durum. Yargı sürecinde olan bir işle ilgili bizim konuşmamız mantıklı bir şey mi? Bırakın bu konuya yargı karar versin. Eğer konuşulacaksa bu süreçten sonra konuşalım. Geçtiğimiz günlerde bir oda başkanının ‘bana rüşvet teklif ettiler’ söylemleriyle karşılaştım. Peki sen santrale karşı mısın? Karşısın. Mitinglerde başrollerde misin? Başroldesin. Adam sana rüşvet teklif etmiş, eline fırsat geçmiş. Yaz iki satır dilekçe Cumhuriyet Savcılığı’na başvur. Az mert ol, namert olma.” ifadelerini kullandı.

Köktaş konuşmasını tamamladıktan sonra kendisine yöneltilen soruları cevapladı. Soru-cevap bölümünün ardından program son buldu. Programda ayrıca, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Biyokütle Enerji Santrali’nin 7/24 izlenebilecek şekliyle belediyeye ait internet adreslerinden izlenebileceğini de aktardı.
(OGZ)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Resmi İlanlar
Çarşamba Haber