Memleketimizin medarı iftiharı, iş adamı ve hayırsever işadamı Galip Öztürk, TOFED YEMEĞİNE DAMGASINI VURDU

Memleketimizin medarı iftiharı, iş adamı ve hayırsever işadamı Galip Öztürk,  TOFED YEMEĞİNE DAMGASINI VURDU
(TOFED) Türkiye Otobüsçüler Federasyonunca düzenlenen Geleneksel 45. iftar yemeği Bayrampaşa Titanic otelde gerçekleştirildi. TOFED İftarında konuşan İşadamı Galip Öztürk, gündeme damgasını vurduğu konuşmasında, yapılan çalışmaları överken paralel yapı iç

Türkiye Otobüsçüler Federasyonunca (TOFED) düzenlenen iftar yemeğine Firma temsilcileri, siyasi partilerin il temsilcileri ve sektörün önemli isimleri iftar yemeğinde bir araya geldi. İftar Yemeğine Ayrıca Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner’de geceye katılanlar arasındaydı. 

TOFED'in Düzenlediği İftar Yemeğinde İlk Konuşmayı TOFED Başkanı Mehmet Erdoğan yaptı. Erdoğan konuşmasında; "Karayolu taşımacılığı zor bir süreçten geçiyor. Özel araç tüketiminin artması, uçak seferlerinin nerede ise bütün illere başlamış olması ve yakında başlayacak olan YHT’nin devreye girmesi bizim dikkatli kurumsal ve birlik,beraberlik içinde çalışmamızı gerektiriyor. Uçak bilet fiyatlarının gerçek maliyetlerinde olması bizleri bir nebzede olsa az etkileyecektir. Hükümetimizden beklentimiz taşıma konularında adil davranmasıdır. Bütün bunlara rağmen gelişen,büyüyen bir Türkiye var. Biz kendimize inanıyor ve güveniyoruz. Bu duygularla iftarımıza katılımlarınızdan dolayı tekrar teşekkür ediyorum.”

İftar yemeğinde konuşan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner ise, herkesin Ramazan-ı şeriflerini kutlayarak başladığı konuşmasına “Taşımacılık sektörü en riskli sektörlerden biri. Her gün milyonlarca insan taşıyorsunuz. Bu yüzden bütün şirket sahiplerini kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Gecede en dikkat çeken konuşma ise Memleketimizin medarı iftiharı iş adamı METRO Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve TOFED kurucu başkanı Galip Öztürk ise yaptığı konuşması ile tüm dükkatleri üzerine çekerek şunları dile getirdi. Öztürk konuşmasına, Paralel yapı ile ilgili siz bilmezsiniz onları, dikkat! edin, o yapı bildiğinizin ötesinde diyerek konuşmalarına şöyle devam etti

“Otobüs sektörümüz neredeydi, nerelere geldi?” Büyük İstanbul Otogarı’nın açıldığında 550 firma var iken, bugün 330 firmanın faaliyetlerine devam ettiğinin altını çizen Öztürk, "Birlik ve beraberliğin öneminin ne kadar önemli olduğunu bir kere daha görüyoruz. Taşımacılık sektörünün evrim geçirdiği ve firma sahipleri de bundan daha az zarar görmesi için ortak hareket kaçınılmaz. Birlik ve beraberlik rekabet yapmayı engellememeli. Biz, bir birimiz ile haksız rekabet yerine hizmette yarışmalıyız. Dünyaya örnek olduğumuz taşımacılık sistemini daha da ileriye taşıyarak çevre ülkelerde de yapmalıyken o dernek senin, bu dernek benim, o şirket şöyle bu şirket böyle gibi kısır döngüler içinde kaldık. Bu son denemde ise Allah onlardan razı olsun Mustafa Bey ve Mehmet Bey’in girişimiyle artık sektörde çok başlılık ortadan kalktı” dedi.

“Geçmiş dönemde altımızda derya var dediğimde yanlış anlaşıldı” diyen Galip Öztürk, şu ifadelerle konuşmasına devam etti: “Oysaki benim kastettiğim kısa mesafeli taşımacılıktan ziyade kombine taşımacılıktı. Hava yolu taşımacılığı elbette büyüyecek, deniz ve demir yolu taşımacılığı gelişecek. Bütün bunlar Türkiye’nin büyüdüğünü gösteriyor. Otobüs taşımacılığı ise hiçbir zaman bitmeyecek. Önümüzdeki son 10 yılda taşıdığımız yolcu sayısı 3 kat daha artacak. 2011 yılında Metro Turizm 19 milyon yolcu taşımıştı. 2012 yılında ise 20 milyon 400 bin yolcu taşıması gerçekleştirmiştir. Yani her geçen yıl taşıdığımız yolcu sayısı artıyor. Büyük İstanbul Otogarı’nın konumu çok doğrudur ve önümüzdeki 50 yıl daha bizi idare eder”

 METRO Holding A.Ş Başkanı Galip Öztürk, “Allah kimseye zor şartları yaşatmasın. Benim yaşadığım gerçekten zordu. Ölümle yaşam arasındaki bir yerdi cezaevi. Yatan arkadaşlarım bilir. Çünkü hiçbir hakka sahip değilsin. Hatta karınız sizi 6 ay içinde boşama hakkına sahip. Onun için yaşarken kendinizi ölüme hazırlayın. Yıllar önce otobüsçüler vakfı hayalim vardı. Bu gün koca bir federasyon ve kurulan hayır vakfı örgütümüzle daha da büyüdük ve birlik beraberlikle güçlendik” diye konuştu.

Yıllar önce Otobüsçülerin birlik olması ve Federasyonlaşması gerekliliğini dile getirdiğimde hiç kimse inanmıyordu. Ama bu gün bu masalarda oturanlarla görüyoruz ki bu hayal değil ve yaptıklarımızla yaşadıklarımız bunu bu gün gösterdi. O günlerde bizimle yola çıkanlar var. Aramızdan ayrılanlar da var. Ayrılanların hepsine Allahtan rahmet diliyorum. Zarar ederek şirketini kaybedenlerde var onlara yapacak bir şeyimiz yok. Bir bakkal dükkanı gibi aldığını, vereceğini hesaplamayanlar yok olur. Biz bunları gözettik" ifadeleri ile şöyle devam etti.

Ama gün geldi eski Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım bey çıktı dedi ki Uçmayan kalmayacak. Otobüsçü arkadaşlarımız tepki gösterdiler önümüzü kapatıyorlar bizi bitirecekleri ifadeleri ile devam eden Öztürk, "Ama AK parti hükümetimiz uçmayan kalmayacak diyerek Havayollarının önünü açarken karayolu taşımacılığında da Cumhuriyet tarihimle birlikte bu güne kadar yapılamayanı 10-12 yıl içinde duble yollar, otobanlar, köprüler, tüneller yaparak aslında yolumuzu açtı. Bu gün otobüsçülük çok farklı ve çok daha iyi konuma geldi. Bunu görmemek imkansız" şeklinde konuştu.

İftar yemeğinde yapılan konuşmalar sonrasında TOFED üyeleri ile uzun süre sohbet eden işadamı Galip Öztürk geceye damgasını vurduğu iftar yemeğinde ayrıldı.

HABER -FOTO: Nevzat AKKAYA- Kenan GÜN 

tofed-yemegine-damgasini-vurdu.jpg15646.jpg

303301.jpg

303302.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Güncel