DÜNDAR: “YENİDEN BAŞLAYACAĞIZ”

DÜNDAR: “YENİDEN BAŞLAYACAĞIZ”
Bağımsız Çarşamba Belediye Başkan Adaylığını açıklayan Hüseyin Dündar, ilçede ki ilk Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) açılış töreni ilçe halkının yoğun katılımıyla gerçekleştirildi

“HİZMET BELEDİYECİLİĞİNE DUYULAN BİR ÖZLEM VAR”
Çarşamba İlçesi Doğuyaka Abdullahpaşa meydanında ki ilk Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) açılışına katılım sağlayan ve alanı dolduran vatandaşlara seslenen Bağımsız Başkan Adayı Dündar, “Bugün burada bu meydanda şehrimizin, Çarşamba’nın bağımsız belediye başkan adayı Hüseyin Dündar ile bütünleşmiş olduğunu görüyoruz. Çarşambalılar yakında 2019’dan önce olduğu gibi rahat rahat, ferah ferah Çarşambalıya yakışır şekilde yaşayacak inşallah. Hatırlarsanız ilk olarak 2004 yılında sizlerden ilk yetkiyi almıştım. Sonrasında geçen 20 yıllık süre sonrasında sadece seçimlerde, seçim dönemlerinde sizlerin sadece reylerini almamışım, önce sizlerin gönüllerinde yer etmişim! Allah’a şükürler olsun. Bu açılış, bu durumun açık göstergesidir.” ifadeleri ile devam etti.
bunlar-2.jpg

“YILDIZ GİBİ PARLAYAN BİR ÇARŞAMBA VARDI BİLİYORSUNUZ?”
Bu gün bu alanda ki ilk Seçim Koordinasyon merkezimizin açılışı ile çalışmalarımıza başladık. Çarşambamızın en yukarısında ki köyünden, en aşağısına kadar, Doğu yakasından Batı yakasına kadar, bütün Çarşambamızda bütün gönüllere ulaşacağız ifadelerini kullanarak konuşmasını sürdüren Dündar, “Çarşamba’ya hizmet meselesini, yeniden Çarşamba’nın parlak günlerine hizmet dolu günlerine kavuşma meselesini bütün hemşehrilerimize anlatacağız. 31 Mart’ta rekor bir oyla, Çarşamba’nın bağımsız belediye başkanı Hüseyin Dündar olarak çıkacağız. 2004 yılından itibaren 33 yaşında genç belediye başkanı ile birlikte Çarşamba’yı planlayarak ve planlarını birer birer hayata geçirerek Çarşamba’yı, Yeşilırmak Kıyılarını, bu meydanı, bu tarihi köprümüzü ilmek ilmek hazırlayarak adeta örerek bugüne getirdik. Adapark’ından Yeşilırmak kıyı düzenlemelerine sebze halinden kentsel dönüşüm çalışmalarına, köprülere, yollara bütün çalışmaları başkanı ve belediyesiyle Çarşambalılarla buluşturmuş olarak 2019 yılına kadar güzel bir şekilde geçiriyorduk. 2019 yılında bütün çevresinde, Samsun’da Türkiye’de bir yıldız gibi parlayan bir Çarşamba vardı biliyorsunuz. Aslında bugün ki buluşmamız 5 yıl sonra bu hizmet belediyeciliğine duyulan özlemin sonucudur. Bir özlemin buluşmasıdır. 31 Mart’tan sonra yeniden başlıyoruz Allah’ın izniyle. 31 Mart’ta milletimizden yetkiyi aldıktan sonra başlıyoruz inşallah.” dedi.bunlar-4.jpg“KENDİ HALİNE TERK EDİLMİŞ ÇARŞAMBA VAR”
Konuşmasının devamında Bağımsız Aday Dündar, Çarşamba’nın yeniden hizmet belediyeciliğine kavuşacağını vurgulayarak, “Emanetin sahibi sizsiniz. Biz emanetçileriz. Emaneti halkından alan; tarafsız olacak, adaletli olacak, dürüst olacak ve çalışacak. Hizmetine bakacak. İşine bakacak. Emaneti taşıyan, emanetin sahibinden kopmayacak. Görevlerini unutmayacak. Son 5 yıldır ihmal edilmiş kaynakları adeta çarçur edilmiş, kendi haline terk edilmiş bir Çarşamba var. Sizler bunu biliyorsunuz. Çarşambamızı yeniden hizmet belediyeciliği ile buluşturacağız. Kendi haline terk edilmemiş olsaydı bu Çarşamba’mız, hak sahipleri ile anlaşılmış, tapu sahipleriyle anlaşılmış, inşaatları başlamış olan kentsel dönüşüm çalışmaları bu halde bırakılır mıydı? Kendi haline terk edilir miydi? Çarşamba’mızda 5 yıldır altyapı çalışması yapılıyor. Çarşamba’da 5 yıldır çile var, çamur var, toz var, çukur var, trafiğe kapanmış yollar var. İnşallah bunları da bir düzene sokacağız. Bu altyapı çalışmasının bundan 10 yıl önce kaynağını hazırlayan, Avrupa Birliği ile hibe anlaşmalarını yapan biziz biz. 5 yıldır yapılmış alanın sökülmesi, yeniden yapılması belediyecilik çalışması mıdır? Ödüllü Adapark’ımızı hatırlıyor musunuz? 2004 yılından itibaren hizmete geldiğimiz günlerde hatırlayınız oraları. Oradaki garajları ve kıyıları, Adapark’a kadar ve ardından sonrasında yaptığımız Doğal Yaşam Parkına yaptığımız bütün çalışmaları. Biz Çarşambalılarla, Çarşamba Belediyesi’nin çalışanlarıyla ve Çarşamba ilçemizin kaynaklarıyla yapmıştık. Şuanda Adapark’ımız adeta betonlaştırılarak imha ediliyor. Memleketimize yazık değil mi?”bunlar-6.jpg“ÇARŞAMBA’YA YENİDEN HİZMET ELİMİZ DEĞECEK”
Konuşmasının devamında Bağımsız Belediye Başkan Adayı Hüseyin Dündar, “Siz 2004 yılından itibaren, geceli gündüzlü 15 yıl bu memlekete hizmet etmiş Hüseyin Dündar’ı, Belediye Başkanınızı iyi tanıyorsunuz. Çalışma yöntemini, hizmet belediyeciliğini, adaletini, ilkeli tutumunu iyi biliyorsunuz ve buraya onun için toplandınız. 31 Mart’tan sonra da ilkeli belediyecilik, adaletli belediyeciliği, hizmet belediyeciliği inşallah yeniden sizin onayınızla başlayacak. Belediye Başkanı sosyal belediyecilik ilkesine uyacak. Belediye başkanı insan odaklı olacak ve insan odaklı belediyecilik yapacak. Ama geride bıraktığımız 5 yıl içerisinde insan odaklı belediyecilik, kendine yakın insan odaklı belediyeciliğe döndü. Yanlış anladılar. Belediyeciliğin ilkeleri yanlış anlaşıldı. Doğal Yaşam parkımız, Emirgan Parkımız, Çarşamba’nın kaynakları insan odaklı belediyeciliğe göre değil. Sosyal belediyeciliğe göre değil, kendine yakın insan odaklı belediyeciliğe göre yapılıyor şuanda. Bütün Çarşamba bunun farkında mı? Sizler bunun farkında mısınız? Bunları değiştireceğiz inşallah. Bunun yolu 31 Mart’ta Hüseyin Dündar’ın Bağımsız Belediye Başkanı olmasıyladır. Çarşamba bugüne kadar olup bitenin farkında! Keşke seçimler 31 Mart’ta olmasa da daha yakın bir tarihte olsa değil mi? Daha önce hizmete başlasak. Ama seçimin bir takvimi var. O takvime uyulacak. Allah’ın izniyle bütün Çarşamba yeniden bizi iş başına getirdiğinde hep birlikte bütün Çarşamba’mıza yeniden hizmet elimiz değecek. Çarşamba’nın yeniden planlamasını buna göre yapacağız.”bunlar-12.jpg
“YENİDEN BAŞLAYACAĞIZ”
Dündar, “Ben Çarşamba’nın sokaklarında üzülerek dolaşıyorum. Adeta 5 yıl boyunca Çarşamba’nın öyle yolları var ki hiç dokunulmamış, hiç girilmemiş. Yeniden Çarşamba’mızın bütün yollarını elden geçireceğiz. 2014 -2019 yılları arasında biz Büyükşehir Yasası’na bağlı olarak köylerimize hizmet ediyorduk. Bu yıllar arasında Çarşamba’nın bütün köylerine hizmet eli değmişti. Yeniden başlayacağız. Köylerimize yeniden hizmete başlayacağız. Adaletli, ilkeli bir şekilde, köy halkımız ve muhtarlarımızla birlikte ihtiyaçları öncelikli olanlardan başlamak suretiyle sıralı bir şekilde çalışmalarımızı yürüteceğiz. Bu Çarşambanın kaynakları, Çarşamba’ya hizmet etmeye yetmez mi? İlçeye yaptığımız bu kadar hizmeti yatırımı ne ile yaptık? Çarşamba’nın kaynakları ile yaptık. Yine öyle yapacağız inşallah.

“KİTAPLARA KONU OLACAK BİR SEÇİM”
Bağımsız belediye başkanı hizmet alamaz söylemlerine yanıt veren Başkan Adayı Dündar, “Biz aslında Çarşamba olarak bugün farkında değiliz ama bu seçimden sonra daha iyi anlaşılacaktır. Kitaplara girecek idare hukuku, seçim hukuku, siyaset derslerine girecek bir tarih yazıyoruz hep birlikte. Sizlerle birlikte yazıyoruz. 31 Mart’tan sonra sizin yazdığınız tarih anlatılacak. Bütün kitaplara konu olacaktır inşallah. Çarşamba’nın kaynakları, Çarşamba’nın imkânları, belediye başkanı Hüseyin Dündar ile buluştuktan sonra Çarşamba’ya hizmet etmeye yeter demiştik. 2004’ten 2019’a kadar, bunu çalışmalarımızla söylemiştik. 31 Mart’tan sonra da yine bunu çalışarak göstereceğiz. Yine Bağımsız Belediye Başkanının Belediye Meclisi nasıl olacak diye de soruluyor. Bağımsız Belediye Başkanı nasıl çalışacak. Bağımsız Belediye Başkanı Hüseyin Dündar göreve başladıktan sonra 2004-2019 arasında çok değişik partilere mensup belediye meclis üyeleriyle birlikte çalışmadı mı? Uyum içinde çalışmadık mı? Kararlarımızın çoğunu oy birliği ile almadık mı? 31 Marttan sonra seçilecek olan meclis üyeleri Çarşamba’nın insanları olmayacak mı? Çarşambalının seçtiği Bağımsız Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Çarşamba’nın evladı meclis üyeleri ile niye çalışamasın? Uyum içerisinde, hep birlikte çalışacağız. Ben Çarşamba’nın gelişmesi için memleketin hayrına iyiliğine konular gündemler getirdiğimde, Çarşamba Belediye Meclisi buna karşı mı çıkacak? O zaman bunlarda maksatlı olarak çıkartılan, kafa karıştırmak için çıkartılan laflardır. Benim feraset sahibi hemşehrilerim bunlara asla inanmaz. 31 Mart Yerel Seçiminde Çarşamba halkından destek bekliyorum” ” sözleri ile konuşmasını tamamladı.

Konuşmanın akabinde Bağımsız Belediye başkan adayı Hüseyin Dündar, katılımcılarla birlikte doğuyaka SKM açılışı için kurdele kesti. Tören sonunda Bağımsız Aday Dündar, vatandaşlarla bir araya gelerek sohbette bulundu, fotoğraflar çekinerek töreni sona erdirdi.

Kaynak:Emine Temiz Yılmaz

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Siyaset