Dündar “Çarşamba 5 yıldır; gelişi güzel, plansız yönetiliyor”

Dündar “Çarşamba 5 yıldır; gelişi güzel, plansız yönetiliyor”
Bağımsız Çarşamba Belediye Başkan Adayı Hüseyin Dündar, Seçim gezilerine devam ediyor

Bağımsız Çarşamba Belediye Başkan Adayı Hüseyin Dündar; “Ben milletin yetkisiyle Çarşamba’nın Bağımsız Belediye Başkanı seçildikten sonra, bunlar meclis üyesi olarak Çarşamba’nın işlerine imza atmayacaklarmış. Belli ki siz Belediye Başkanının vazifesi nedir, Meclisin vazifesi nedir bilmiyorsunuz. Ben bu işlerin uzmanıyım, ustasıyım. Çarşambalılar hiç merak etmesin hepsini çalıştırırım. Hepside tıpış tıpış çalışırlar” dedi

31 Mart 2024 Tarihinde yapılacak olan yerel seçim çalışmalarına aralıksız devam eden Bağımsız Çarşamba Belediye Başkan Adayı Hüseyin Dündar, Şeyhgüven, Saraçlı, Otluk ve Gülyazı Mahallelerini ziyaret ederek mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Meşale ve havai fişek gösterileri ile karşılanan Dündar’a mahalleliler, ‘Sana yanlış yaptılar. Seni harcatmayacağız. Dik dur eğilme, Çarşamba seninle’ sloganları ile destek verdiler.

b2552e4a-badf-4e60-80e4-a8d14eda1169.jpg

‘Çarşamba’lılar, sandıkta ayarı verecek’

‘Çarşamba’nın geleceği, Çarşambalıların iradesi ve kararı dışında oluşturulamaz. Çarşamba’nın yarınlarına ve geleceğine karar verecek olan Çarşambalıların isteği ve kararıdır. Çarşambayı yönetecek kişinin seçilmesi ile ilgili kararı da Çarşambalıların isteği ve iradesi belirlemelidir’ diyerek konuşmalarına başlayan Bağımsız Çarşamba Belediye Başkan Adayı Hüseyin Dündar; “Çarşambalılar, kendilerine 15 yıl hizmet etmiş bir belediye başkanları varken, bunun dışında başka bir irade ve kararla siyasetin gücünü kullanarak aday olarak çıkanları kabul etmiyoruz diyor. Siyasetin halkın isteği ve iradesinden uzaklaşıp başka bir karar verdiğini gören Çarşamba’nın mert insanları bu kararı kabul etmiyor. İnşallah 31 Mart'tan sonra, Çarşambalılar tarafından başlatılan bu halk hareketi zaferle sonuçlanacak ve Çarşamba’nın bu dik duruşunu Samsun dahil olmak üzere bütün Türkiye görecek. Biz bir partinin Başkan adayı değil, siyasi görüşü her ne olursa olsun bütün Çarşamba’nın adayıyız. Çarşambalılar, iradesine ve isteğine ayar çekenlere karşı sandıkta ayarı verecek” dedi

‘Dayatılmadım, halkın isteği ve iradesi ile aday olup seçildim’

Şimdi çıkmış birileri 2004,2009 ve 2014 yıllarında da sen millete aday olarak dayatıldın mı diyor’ diyen Hüseyin Dündar; “Beni 2004 yılında da, 2009 ve 2019 yıllarında da Çarşamba’lılar kendi hür iradesi ve yetkisi ile seçti. Ben dayatılmadım, halkın isteği ve iradesi ile aday olup seçildim. Beni bu millet seçti. Sen neredeydin o zamanlar. Ben Çarşamba ile bütünleşmişim. Çarşamba 2024 yılında da bana gel dedi. Gel buraları bir düzene koy. Buradaki düzensizliği, başıboşluğu, israf olan kaynakları, belediyenin peşkeş çekilen imkânlarını bir düzene koy dediler. Bende 15 yıl Çarşambalıların hizmetinde bulunmuş Ömerli’nin çocuğu Hüseyin Dündar olarak, Çarşambalıların bu kararını emir olarak kabul ederek, bağımsız belediye Başkan adayı olarak milletin huzuruna çıktım” dedi.

81461336-94e2-4591-a62c-01665f248506.jpg

‘Millete hizmet etmek için mi aday oldunuz, engel olmak için mi?’

Ben milletin yetkisiyle Çarşamba’nın Bağımsız Belediye Başkanı olduktan sonra bunlar meclis üyesi olarak Çarşamba’nın işlerine imza atmayacaklarmış. Seçildiği zaman nasıl çalışacak, Belediye Meclisinden kararları nasıl geçirecek diyorlar’ diyerek devam eden Bağımsız Aday Hüseyin Dündar; “Siz millete hizmet etmek için mi aday oldunuz, yoksa engel olalım diye mi aday oldunuz. Çarşamba’nın gelişmesini, büyümesini ve yatırımları ile ilgili kararları engellemek için mi Meclis üyeliği düşünüyorsunuz. Siz bir kere zihniyetinizi toparlayın. Ne için milletin karşısına çıktığınızı, milletten neden oy istediğinizi iyi düşünün. Belediye Başkanı ayrı, meclis ayrı. Belediyenin yürütmesinin başı Belediye Başkanıdır. 31 Marttan sonra Çarşamba Belediye Başkanı ve Belediye Meclisinin Başkanı olarak Çarşamba’nın işlerinin geri bırakılmasına fırsat vermem. O işler öyle sokakta konuşup milleti yanıltmaya çalışmakla olmuyor. Belli ki siz Belediye Başkanının vazifesi nedir, Meclisin vazifesi nedir, belediye çalışanlarının vazifesi nedir bilmiyorsunuz. Ben bu işlerin uzmanıyım, ustasıyım. Hepsini çalıştırırım. Hepside tıpış tıpış çalışırlar” dedi.

00d4a5c2-a52d-46a8-8a2c-40fc4f7435e4.jpg

‘Çarşamba 5 yıldır plansız, gelişi güzel yönetiliyor’

Kendi döneminde yapılan eserlerden örnekler veren Dündar; “Üniversite kampüsümüz var. Bu kampüsün içerisinde iletişim, hukuk fakültesi ve meslek yüksek okulları var. Bu kampüsü planlayan, hayırseverleri bulan rektörlükle ortak protokol yapan kişi benim. Bu üniversite kampüsü Çarşamba’nın kampüsü değil mi? Bakın geçtiğimiz 5 yıl içerisinde bu kampüse bir çivi çakılmadı. Böyle belediyecilik olur mu? Sizler 31 Martta bize yetkiyi verdikten sonra Çarşamba eski günlerine dönecek. Çarşamba’nın 5 yıldır plansız, gelişi güzel, bir tarafı yapılıyor bir tarafı bozuluyor. Çarşamba da ki israf ve ziyanlığı, kamu kaynaklarının çar çur edilmesinin önüne geçeceğiz. Belediyede devam etmesi gereken rutin bazı işler bile milleti canından bezdiriyor. Belediye bütün çalışanları ile Çarşambalının hizmetinde olmalı. Belediye halkın işini kolaylaştıracak. İnsanına inanacak, güvenecek. 31 Mart'ta sandıktan çok güçlü bir şekilde çıkacağız. Bu yanlış sandıktan Çarşambalıların 'Evet' oylarıyla dönecek. Yanlış hesap Çarşamba’dan dönecek ve gereken dersi sandıkta verilecek” diyerek sözlerini tamamladı.

59387518-6ac8-4919-b4e6-79d392ae89bc.jpg

Kaynak:Emine Temiz Yılmaz

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Siyaset