Davutoğlu'ndan Gülen Açıklaması: Kimse Türkiye Aleyhine Çalışamaz

Davutoğlundan Gülen Açıklaması: Kimse Türkiye Aleyhine Çalışamaz
Başbakan Ahmet Davutoğlu Gülen'in iadesi için başvuru yapıldığına dair iddiaya ilişkin, "Yurt dışında Türkiye aleyhine çalışılanlar için gerekli adımlar atılır." dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu İstanbul Valiliği'ne yaptığı ziyarette gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, Gülen'in iadesi için başvuru yapıldğına dair iddiaya ilişkin, "Türkiye'de hukiki süreç devam ediyor. Yurt dışında Türkiye aleyhine çaşılanlar bu çalışmalarını sürdüyorsa bunlar için gerekli adım atılır." dedi.

FETHULLAH GÜLEN’İN İADESİ İÇİN ABD’YE BAŞVURULDUĞU İDDİASI

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Hepinizin takip ettiği hukuki soruşturmalar yürüyor. Çok ciddi suçlama söz konusu. Bu hukuki süreç hiç kesintisiz şekilde devam edecek. Türkiye’de milli iradeden güç almayan hiçbir yapının siyaseti denetim altına almasına müsaade etmeyiz. Yurt dışındaki emir alan bazı odaklar varsa, bunlardan biri de Pensilvanyadır, oralarda çalışmalarını sürdürüyorlarsa, gerekli her adım atılır. Ülkemizin istikbali ne gerektiriyorsa hiç tereddütsüz adımlar atılır. Sayın Cumhurbaşkanımızın da kast ettiği budur." ifadelerini kullandı.

Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları:

"ANLAYANA İstanbul HOCADIR"

"Anlayabilene İstanbul büyük bir hocadır. İstanbul’da yaşayanlar İstanbul’un talebesi olmalıdır. İstanbul’un bu niteliği ile irfanı şehir kültürünü ahlakı öğreten bir mekan olma özeliğini koruma zorunluluğumuz var. Bugün küresel şehirler arasında dünyanın en önemli şehirleri arasındadır.Bizim görevimiz İstanbul’un kadim geçmişini bir çakıl taşına kadar korumaktır. Modernite ile gelen unsurları kadimi bozmadan korumalıyız. Hep beraber İstanbulumuza sahip çıkacağız. Akademik hayattayken İstanbul’da bulunduğum süre yanında Başbakanken de İstanbul’un yanında olacağım.

"BÜYÜDÜĞÜM YERDEN DOĞDUĞUM YERE GİDECEĞİM"

Hükümetimizin güven oylamasına katıldıktan sonra Konya’ya gideceğim. Büyüdüğüm şehirden doğduğum şehre gideceğim. Benim çocukluğum Fatih’te geçti. Daha sonra Bahçelievler’de 30-35 sene kaldım. Hala yakın akrabalarım oradadır. Daha sonra akademik hayat için daha sakin olması için Göktürk’te bir evimiz var orada kaldım. Divanyolu’ndan gelirken de “ah” dedim “keşke inebilsem oradan sahaflara gidip gezebilsem.” Mümkün olduğum kadar gece veya gündüz bu ziyaretleri yapacağız.

Bazen boğaz kenarında ruhumuz dinlendirmek için sık sık geleceğim. Eskiden olduğu gibi İstanbul’dan ders almaya çalışacağım."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Güncel