CHP'liler kimi genel başkan olarak görmek istiyor?

CHPliler kimi genel başkan olarak görmek istiyor?
CHP Kurultayı öncesinde CHP’li seçmenlerle gerçekleştirilen ankete göre CHP seçmninin \%40,0 ‘ı Muharrem İnce’yi, yüzde 38,8 ise Kemal Kılıçdaroğlu’nu Genel Başkan olarak görmek istiyor.

Araştırma kuruluşu ORC'nin, 5-6 Eylül tarihlerinde düzenlenecek CHP Kurultayı öncesinde CHP'li seçmenlerle gerçekleştirdiği anket sonucuna göre CHP seçmeninin \%40,0'ı Muharrem İnce'yi Genel Başkan olarak görmek isterken, Kemal Kılıçdaroğlu diyenler yüzde 38,8’de kaldı.

 

ORC'nin 19-21 Ağustos tarihlerinde, daha önceki araştırmalarda CHP seçmeni olduğunu tespit ettiği 1,250 kişi ile 32 ilde, bilgisyar destekli telefon görüşmesi yöntemi ile gerçekleştirdiği anketin sonuçları açıklandı. CHP'li seçmenlerin \%40,0'ı Muharrem İnce'yi Genel Başkan olarak görmek isterken, mevcut Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu yeniden Genel Başkan olarak görmek isteyenlerin oranı \%38,8 oldu. Yüzde 11,7 oranında kişi fikir belirtmezken yüzde 9,5 oranında kişi de başka bir isim belirtti.

 

Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeniden Genel Başkan seçilmesi durumunda CHP'li seçmenlerin \% 20,0'si önümüzdeki seçimlerde CHP'ye oy vermeyeceğini, yüzde 66,1'i CHP'ye oy vermeye devam edeceğini, yüzde \% 13,9'u ise kararsız olduğunu belirtti.

 

Kemal Kılıçdaroğlu'nun daha önce sağ partilerde yer almış isimleri, milletvekili ve belediye başkanlıklarına aday göstermesini, kamuoyundaki adıyla 'sağa açılımın' sorulduğu soruya CHP'li seçmenlerin \%76,0'lık büyük bölümü Kemal Kılıçdaroğlu'nun sağa açılımını desteklemediğini belirtirken, yüzde 24’lük bölümü sağa açılımı desteklediğini belirtti.

 

CHP'de Deniz Baykal dönemi ile Kemal Kılıçdaroğlu dönemi kıyaslandığında hangisinin döneminin başarılı olduğu sorusuna CHP'li seçmenlerin yüzde 36,2'si Kemal Kılıçdaroğlu'nun dönemini başarılı bulurken, seçmenlerin yüzde 31,0'i Deniz Baykal'ın dönemini başarılı bulduğunu belirtti. CHP'li seçmenlerin yüzde 26,8'i her ikisini de başarısız bulurken, seçmenlerin yüzde 6’sı her ikisini de başarılı bulduğunu belirtti.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Siyaset