Belediyeevleri Balıkçı Barınağı Yıkılacak, Yenisi Yapılacak

Belediyeevleri Balıkçı Barınağı Yıkılacak, Yenisi Yapılacak
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Belediyeevleri Balıkçı Barınağı’nın yıkılacağını, aynı bölgeye balıkçıların her türlü ihtiyaçları da düşünülerek, estetik ve modern bir barınak yapacaklarını söyledi.

Kent estetiğini artırmak ve Samsun'u modern bir şehir haline getirmek için yoğun çaba sarf eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, bu doğrultuda hayata geçecek bir proje hakkında bilgi verdi. Şehrin giriş çıkışlarını modernize ederek estetikle buluşturacaklarını ifade eden Başkan Yılmaz, Samsun'u geliştirmek, kenti Karadeniz Bölgesi'nin cazibe merkezi haline getirmek istediklerini vurguladı.

Canik ilçesi Belediyeevleri Mahallesi’nde Bandırma Müze Gemisi yanındaki balıkçı barınağını bu amaçla yıkacaklarını söyleyen Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, amaçlarının balıkçıları mağdur etmek olmadığının altını çizdi. Balıkçıları daha rahat ve konforlu bir yaşam standardına kavuşturmak için estetik değeri yüksek bir bina yapacaklarını vurgulayan Başkan Yılmaz, "Bütün derdimiz Samsun'u geliştirmek. Buna yönelik büyük çaba harcıyoruz. Bu çabaya geçen hafta bir şey daha eklendi. Petrol Ofisi sahillerinden deniz tahkimatı yaparak geliyoruz. Orada bir balıkçı barınağı var. Şimdi o balıkçı barınağını yıkacağız. Oraya güzel ve estetik bir şekil vereceğiz. Amacımız balıkçı barınağını kaldırıp balıkçıları mağdur etmek değil. Ama orada keyfi bir şekilde yapılmış gecekondu mahallesi oluşmuş. Bu gecekondu mahallesini yıkıp oraya amatör, profesyonel balıkçı esnafı ve trolcüler için içinde lokantası, kafeteryası, mescidi, tuvaleti, duşu gibi hangi ihtiyaçları varsa hepsini kapsayan sahilde güzel, estetik bir bina yapacağız. Yanına polis ve zabıta kulübeleri koyacak, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü memurlarının amatör balıkçılığı yakından takip edecekleri bir de ofis yapacağız. O zaman gerçek anlamda bir balıkçı barınağı oluyor. O zaman balıkçılıkla ilgili hizmetin iktisadi bir hizmet haline gelmesi sağlanıyor" ifadelerini kullandı.

Yeni balıkçı barınağına ilişkin proje hazırlıklarına başladıklarını bildiren Başkan Yılmaz, 188 bin 770 metrekaresi dolgu alanı, 210 bin metrekaresi korunan su alanı olmak üzere toplam 398 bin 770 metrekare yüzölçümlü balıkçı barınağı binası tamamlandığında Samsun'un, Karadeniz Bölgesi'nin en modern balık barınağına kavuşacağını sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Karadeniz