Başbakan Samsun’un Projelerinin Takipçisi Olacak

Başbakan Samsun’un Projelerinin Takipçisi Olacak
AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Samsun'un önemli projelerinin takipçisi olacağını söylediğini açıkladı

Fuat Köktaş yaptığı açıklamada, “28 Eylül Pazar günü AK Parti Genel Başkanımız, Yeni Türkiye'nin, Yeni Başbakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu bir dizi programlara katılmak üzere Samsun'umuzu ziyaret etmiştir. Yapımı tamamlanan, hizmet veren tesislerin resmi açılışlarını yapmak için ilk il olarak Samsun'u tercih eden Başbakanımızın programı, miting havası içinde gerçekleşmiştir. Bu anlamda ilk programını Samsun'dan yapması da bizi ziyadesiyle de memnun etmiştir. Miting havası içinde gerçekleşen programlarda, icraata, hizmete yönelik tesislerin açılması için gerçekleştirilen Toplu Açılış Töreni'ne katılan Başbakanımızın ilk ziyaretini Samsun'a yapması, ilimizi tercih etmesi bizleri çok memnun etmiştir” diye konuştu.

Köktaş şöyle devam etti: “Bu demektir ki Başbakanlarımız Samsun'a güveniyor, Samsun teşkilatlarının üzerine düşen her görevi başarıyla yaptığını, bundan sonra da en iyi şekilde yerine getireceklerine inandıklarından dolayı böyle bir karar almaları da bizleri ayrıca mutlu ediyor. Hava şartlarının çok ağır olmasına rağmen Samsunlu hemşehrilerimizin programlarımıza büyük ilgi ve alaka göstermesi bizleri gururlandırmıştır. Samsun'a dair önemli vurgular yapan Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, özellikle 2015 seçimlerinin önemine değinerek, Samsun'un, kurulduğu günden itibaren AK Parti siyasetine verdiği desteği artırarak devam etmesini Samsunlu hemşehrilerimizden talep etmiştir. Bizimde İl ve İlçe Teşkilatımızın çalışmaları bu noktada devam etmektedir.”

Başbakan Davutoğlu’na Samsun için önemli olan projeleri anlattıklarını belirten Köktaş, “Yine özellikle Samsun'a dair önemli açıklamalar yapan Başbakanımıza, Samsun sanayicisinin önünün açılması, dışarıya açılabilmesi, Samsun'a üretilen malların dış pazara hızlı ve ekonomik ulaşabilmesi veya il dışında pazar bulabilmesi için, Samsun - Ukrayna kuzey hava seferlerinin başlatılması, Ankara - Samsun hızlı tren, Samsun - Ankara yük treni hattının devreye koyulması, yeni Kentsel Dönüşüm Projelerinin Samsun mimarisine özgü şekilde gerçekleşmesi adına TOKİ öncülüğünde sağlanması gibi konularla alakalı çalışmaların yapılmasının Samsun için önemli projeler olduğunu anlatarak sayın Başbakanımız ile görüş alışverişinde bulunduk. Samsun ile ilgili hemen hemen bütün konulara vakıf olduğunu ifade eden Sayın Başbakanımızın, bu projelerin Samsun için çok önemli ve hayati projeler olduğunu dile getirip takipçisi olacağını söylemesi de bizleri ayrıca mutlu etti” şeklinde konuştu.

Samsunlulara teşekkür eden İl Başkanı Fuat Köktaş, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu anlamda bizleri hiç bir zaman yalnız bırakmayan, her zaman destek çıkan başta Samsunlu hemşehrilerimize, Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç'a, milletvekillerimize, il yönetim kurulu üyelerimize, ilçe başkanlarımıza ve yönetimlerine, il ve ilçe kadın ve gençlik kolları başkanlarımıza ve yönetimlerine, Büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarımıza, belediye meclis üyelerimize, mahalle başkanlarımıza ve yönetimlerine, sandık başkanlarımıza ve yönetimlerine tüm teşkilat üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Olumsuz hava şartlarına rağmen Başbakanımızın gelişinden, dönüşüne kadar olan süreçte titiz, özverili çalışmalar gösteren, görevlerini noksansız yerine getiren başta Samsun Valimiz İbrahim Şahin'e, emniyet güçlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Genel Başkanımız, Başbakanımızdan aldığımız talimatlar doğrultusunda çalışmalarımızı her hızlı bir biçimde sürdürerek, teşkilatlarımızın da kongre süreçlerini inşallah şenlik havasında tamamladıktan sonra 2015 genel seçim çalışmalarımız devam edecektir.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir