"Başarılı sonuçlar alınacağına inanıyoruz"

"Başarılı sonuçlar alınacağına inanıyoruz"
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ile Amasya Orman Bölge Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı

Ondokuz Mayıs Üniveristesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal ve Amasya Orman Bölge Müdürü Ferdi Özer tarafından imzalanan iş birliği protokolü ile kurumsal kapasite ve potansiyelin geliştirilmesi, araştırma ve danışmanlık hizmetleri, araştırma geliştirme (AR-GE) ve yenilik projelerinin hazırlanma ve uygulanma süreçlerinde iş ve güç birliği yapılmasına yönelik mutabakat sağlandı.
3 yıl geçerli protokole göre taraflar, "Altyapının Ortak Kullanım Hareketliliği", "Personel", "Eğitim", "AR-GE", "Öğrenci", "Ortak Etkinlikler", "Tarımsal Yayım Hizmetleri" başlıkları doğrultusunda iş birliği içerinde ortak çalışmalar sağlamakla yükümlü olacak.

"Protokolün sağlıklı işleyeceğine ve bu yönde başarılı sonuçlar alınacağına inanıyoruz"
Törende yaptığı konuşmada OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, her iki tarafın da hassas, özenli ve yoğun çalışmasıyla protokolün sağlıklı işleyeceğine ve bu yönde başarılı sonuçlar alınacağına inandıklarını dile getirdi.
OMÜ'nün akademik ve bilimsel birikim ile tecrübesini önemsediklerini ve bu potansiyelden faydalanacak olmaktan ötürü mutluluk duyacaklarını belirten Amasya Orman Bölge Müdürü Ferdi Özer de protokolün hayırlı olmasını temenni etti.
Pek çok konu başlığını içeren iş birliği protokolünün imza töreni, Amasya Orman Bölge Müdürlüğünde yapıldı. Törende; Kavak Orman İşletme Müdürü Orman Mühendisi Emin Tiryaki, OMU Tarımsal Uygulama ve Araştırma Müdürü Doç. Dr. Hasan Akay, Ziraat Fakültesi İdari İşler Şefi Osman Kop, Çevre Düzenleme Müdürlüğü Peyzaj Mimarı Mustafa Ar ve OMÜ Özel Kalem Müdürü Taha Yasin Zenginbaş hazır bulundu.

Kaynak:İHLAS HABER AJANSI

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Eğitim