Bahçeli’den, Demirtaş’a net cevap: “Baş eğmeyene baş eğdirmesini, Diz çökmeyene diz çöktürmesiniz biliriz”

Bahçeli’den, Demirtaş’a net cevap:  “Baş eğmeyene baş eğdirmesini, Diz çökmeyene diz çöktürmesiniz biliriz”
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Sayın Demirtaş Sizin temsil ettiğiniz iradenin , Kandil deki PKK lılar ve ermeni dönmeleri olduğunu cümle cihan biliyor. Baş eğmeyene baş eğdirmesini, Diz çökmeyene diz çöktürmesiniz biliriz” dedi.

‘Asıl haddini sen bileceksin Demirtaş’

 İmralı canisinin önünde diz çöken AKP Hükümetinin ve Oslo'da başlatılan açılımın kahramanı olan Recep Tayyip Erdoğan'ın PKK ile yaptığı anlaşmalardan şımaran Selahattin Demirtaş, Onurdan ve şereften bahsediyor MHP Genel başkanı Sayın Devlet Bahçeli'ye...

Bahçeli’nin cevabı gecikmedi ama verilen cevap yenilir yutulur cinsten olmadığı gibi bu güne kadar yapılan açıklamaların en serti oldu. Açıklamalar sonrasında sert ifadeler cümlesi bile hafif kaldı. Bahçeli yaptığı açıklamasında, ''Temsil ettiğimiz irade sizin karşınızda asla boyun eğmez. Haddinizi bileceksiniz. Biz halkalarımızın özgürlüğü için Canımızdan vazgeçeriz ama siz tırnağınızdan vazgeçemezsiniz'' diyor.

Sayın Demirtaş, Sizin temsil ettiğiniz iradenin, Kandil deki PKK lılar ve ermeni dönmeleri olduğunu cümle cihan biliyor. Sizler otuz bin kişinin katili olan bir terörist örgütün siyasi uzantılarısınız. Her tarafınızdan oluk oluk kan akıyor ve bedeninizden en şirretçe kokular yayılıyor ifadeleri ile devam eden Bahçeli, “Şimdi kalkmış bize onurdan, şereften ve halkların özgürlüğünden bahsediyorsunuz. Eğer sizde zerre kadar onur olsaydı bu Ülkenin evlatlarını dağa çıkarmaz ve birbirine düşman etmezdiniz. Öldürülen her canda vebal sahibisiniz. KATİLSİNİZ.”

Önce siz haddinizi bileceksiniz Sayın Demirtaş. Aynı kaderi paylaşan insanların arasına fitne ve fesat sokarak ayırmayacaksınız. Akraba olmuş, birbirine kardeş kadar yakın olmuş insanları birbirine düşman etmeyeceksiniz. Bu millet Türküyle, kürdüyle, çerkeziyle, lazıyla destanlar yazmış ve tarihe karşı şerefli bir mücadele vermişlerdir şeklinde devam eden Bahçeli, “Siyaset yapmak sokakta misket oynamaya benzemez Sayın Demirtaş. “Biz kimseden korkmuyoruz, Bize kimse bir şey yapamaz” gibi hezeyanların peşine takılıp gidecek olursanız hiç ummadığınız zamanda ummadığınız olaylarla karşılaşabilirsiniz. Siyaset sürprizlerle doludur. Akıllı ol ve adam gibi konuş bence.”

Açıklamasının son bölümünde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Siz canınızdan vazgeçecek kadar inatçılık yaparsanız biz de sizi inatçılıktan vazgeçirecek kadar kendimizi koyarız ortaya. Sevgi, saygı ve hoşgörü bir yere kadardır yani. Yeri ve zamanı gelince bizimde nelerden vazgeçip vazgeçmeyeceğimizi elbette göreceksiniz. Türk Milleti Devleti Ali'yi yaşatmak için kardeşinin katline bile hükmetmekten çekinmemiştir. Hatta fitne çıkaran nice Türk beylerini, devletlerini kılıcıyla hizaya getiren Türk Sultanları ile doludur Türk tarihi. Baş eğmeyene baş eğdirmesini, Diz çökmeyene diz çöktürmesiniz biliriz” şeklinde bu güne kadar kimsenin söylemeyi aklından dahi geçirmediği sözlerle siyaset gerilimini daha da arttırırken Demirtaş’tan gelen cevap çok farklı oldu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin eleştirilerine cevap veren HDP Eş başkanı Selahattin Demirtaş, “Bakın birileri bizim adaylığımız için meşru değildir diyor. Ben özellikle sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’nun buna cevap vermesini bekliyorum. Kendisini aday gösteren biri bizim için bunların adaylığı meşru değil diyor. İhsanoğlu susuyor halen cevap vermiş değil merak ediyorum ne diyecek kendisi katılıyor mu bu görüşe. Çünkü birileri bize ancak köleliği laik görüyor. Bunlar diyor bizim kapıcımız olabilir, temizlikçimiz olabilir, mahallemizde bakkal olabilir itirazımız yok ama cumhurbaşkanı adayı olamaz kafa bu işte bunlara göre bizim yerimiz” dedi.

HABER MERKEZİ

bas-egmeyene-bas-egdirmesini,-diz-cokmeyene-diz-cokturmesiniz-biliriz”1.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir