CEMAL ÖZDEMİR

CEMAL ÖZDEMİR

ADALET VE DEMOKRASİ BİR GÜN HERKESE LAZIM OLUR

ADALET VE DEMOKRASİ BİR GÜN HERKESE LAZIM OLUR

2002 senesinde iktidar olan AK PARTİ isminin başına  ‘adalet’kelimesini koydu.
3 Y ile ( yoksulluk, yasaklar, yolsuzluk ) ile mücadele edeceklerini halka beyan etti.

Seçimlerde barajların bir demokrasi ayıbı olduğunu ve bunu sıfırlayacaklarını vaat etti. Temsilde adaleti getireceğini ve her görüş ve düşüncenin TBMM ye yansıyacağını ilke edindiklerini halkımıza açıkça deklere etti.

Gel gör ki şu son hazırlanan seçim yasası tam bir yasaklar manzumesinden ibaret. Temsilde adalet rafa kaldırılmış seçim barajı bir hilkat garibesi olarak korunmaya çalışılıyor.

Seçim barajı demek siz bizim vatandaşımızsınız ancak fikirleriniz ve seçmen iradenize İPOTEK koyuyoruz demekti en amiyane tabiriyle.

Beyler lütfen yapmayın Allah aşkına seçim barajı yaşadığımız çağda bir ilkelliktir ve orta çağ Avrupa’sına bir özentidir..

Biz koca bir medeniyete beşiklik etmiş ve çağ açıp çağ kapatan bir mazinin uzantısıyız. Yıkılmış bir İmparatorluğun enkazından çağdaş uygarlık yolunda bir Devlet kurarak BİRÇOK MİLLETE ÖRNEK olmuşöncülük etmiş bir milleti

Bir aşiret devleti olmadığımız gibi derebeylikle de yönetilmiyordu.Demokrasi bir takım fikirleri ve oluşumları tehlikeli görüp onlardan korkan  sistemdeğildir. Aksine her türlü fikrin ve hele de yasalar çerçevemside kurulmuş ve örgütlenmiş siyasi partilerin önüne barajlar koyduğunuz sistem demokratik bir sistem olamaz. Bu olsa olsa dayatma bir sitem olur ki bu çağda ülkemize yakışmaz.

Merhum ADNAN MENDERES siyasi tarihimizde tüm engelleme ve yasaklara rağmenmeclisçoğunluğunu almış ve milletin iradesini yansıtmış engel koyanlar kazdıkları kuyuya kendileri düşmüşlerdir.

Merhum başbakanımız Erbakan hocamız ki sizlerde bir zamanlar onunla ıslanmıştınız partisi 5 defa kapatılmasına rağmen halkımız onu T.C Başbakanı yapmıştır

Bu halk ki Türk halkı uysal koyundur ama asla boynundan çektirmez ve dayatmaları asla affetmez. Etmemiştir tarih buna şahittir.

Bir zamanlar MAO CU KOMİZMİN UŞAKLIĞINIYAPANVE BU ülkede HÜKÜMETİN ROTASINI BENBELİRLERİM DİYEBİLENLERİN ÜLKESİ DEĞİLDİR. Halkımız onları da çok tanımakta ve yaptıkları ihanetleri unutmamışlardır. Bu dönede onlar ötecek çöplük buluyorlarsa çok düşünülecek iş var demektir.

Merhum Erbakan, Merhum T ÜRKEŞ, Merhum Yazıcıoğlu GBİ BU GÜN RAHMETLE ANDIĞIMIZ DAVA ADAMLARI YASAKLARLA VE CEZAEVLERİNDE ÇİLE DOLDURMUŞLAR AMA BU MİLLET ONLARI MİLYONLRA VARAN CENAZE MERASİMLERİYLE AHİRETE UĞURLAMIŞLARDIR.

Bir zamanlar biz hükmet kurar hükümet yıkarız diyen masonik çevrelerin ve dış güçlerin şak şakçısı olan holding medyası eğer bugün iktidarın her yaptığına ne güzel deyip alkışlaması  hidayete erişlerindenimdir.Kurân kursuna giden 6 yaşlarındaki çocuklarımızın resmini çekip irtica bu deyip darbe isteyenler ne kadar DEMOKRAT Oluverdiler.Br alicengiz oyunu var ama çözebilene helal olsun

Diyeceğim o dur korkunun ecele faydası yoktur. Gelin güç ve iktidar elinizdeyken demokrasi tüm ilkeleriyle bu ülkeye yerleştirin ve ülkemdeki sancılar ve hukuksuzluklar düzelsin. Düzelsin de  sizde kazanın bu ülkede  kazansın…

 

 

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
CEMAL ÖZDEMİR Arşivi