Erol ŞEKER

Erol ŞEKER

Yazı İşleri Müdürü
Yazarın Tüm Yazıları >

Sayın Valim, "Devlet Uyuyor, Hastanemiz hasta yatıyor"

A+A-

Haydaaaa. Nereden çıktı şimdi bu açıklama. Kim dedi, neden dedi, Kim bu raporu düzenledi. Bilen varsa çıkıp doğrusunu herkese açıklasın.

İşin aslı eski despot, otoriter ve katı tutumlu bürokrat Valiler yerine; kendisi efendi kişiliği, sevecen yapısı ve hemen herkese yakın Samsun Valimiz Hüseyin Aksoy,

Sanırım Vali Aksoy'u birileri ya uyarmadı veyahutta önüne getirilen evraklar gerçekleri yansıtmıyordu ki; Dün çarpıcı ve bir o kadar da dikkat çekici bir açıklama da bulunmuş.

Samsun Valiliğine geldiği günden bu yana çalışmalarını ve verdiği sözlerine sadık kalmasını hayranlıkla izlemeye çalıştığım çok konuşmayan ve görevini takip eden Hüseyin Aksoy dün yaptığı açıklamada şunları dile getirmiş. "Samsun'da 210 projede yaklaşık 4 milyar liralık yatırım devam ediyor" demiş!.

Nerdeeee. Birazında haklı olabilir. O yatırımların çoğunda çalışmalar başladı ama, MESELA Çarşamba Devlet Hastanemiz hasta YATI- YOR. Yani RIM'ı yok, olmayacak gibi de.... Kısacası yatırım kapsamında saydığınız Hastanemiz hasta YATI-YOR... Bu yatırımlara göre konuşacak olursak; Sağlık Kentiyiz ya hani biz. Gerçi Samsun' da ki yatırımların hangisinin ucunu tutsak elimizde kalıyor da. Tıpkı 2003 yılından bu yana yapımı yılan hikayesine dönen Samsun Limanımız gibi... 1500 işçi çalışacak işsizlik çözülecekti?. Neyse hani bu yatırımlar içinde hastane var ya!. Oradan dem vuralım. Yatırımların halini anlayalım. Ne dersiniz?

Sağlık Kenti Samsun. Sağlık Kenti olmak için yatırımların ve işlerin sağlıklı yapılması elzemdir. Medicalpark, Medicana, Atasam vs, vs gibi Özel hastanelerle Sağlık kenti olunuyorsa, Yandı keten helva. Valla o konuya girmek bile istemiyorum. Çünkü... Çünküsü var ama orası hiç ama hiç masum değil.

Devlet eli ile sağlık hizmeti verilen hastanelere geldiği vakit ise; Özel Hastanelerin maaşını gören Doktorlar hep oraya kaçınca, devlet hastaneleri eski sağlık ocaklarını aratır hale geldi. Devlet hala uyuyor...

Sonra Çarşamba'ya 200 yataklı yeni hastane yapımı devam ediyor açıklaması yapmış Valimiz. Allah aşkına Sayın Valim kaç aydan bu yana tek bir çivi çakılmış mı ki, yeni yapılan pardon yapılacak bir Hastane olsun. Evet var ama otlar bitmiş temellerinde, Bally'cilerin, sarhoşların ve daha adını saymaktan imtina ettiğim hatta edeceğim tiplerin ini, yuvası haline gelmiş bir beton yığınımız var maşallah. Hem de nur topu gibi.

Ben hastane yapılmadıkça Hastanemiz var, hastanemiz yapılıyor diyemem, kimsenin de deme hakkı ve şansı bence ve vatandaşlara göre yok.

Kaldı ki Sağlık alanında gideri düşüreceğiz bahanesi ile kurulan Kamu Hastaneleri birliği (ne işe yaradığını anlayamadım) kuruldu ama hala işlerin yoğunluğunun düştüğü dile getirilemez.

Devlet Hastanelerinde kalmayan Uzman ve Deneyimli Doktorlar nedeni İle Devlet Hastanelerinin yenisinde de, eskisinde de hastalar da hasta, yakınları da mutlu değil. Lütfen, hiç kimse bu Millete Samsun Sağlık Kenti, yatırım kenti demesin, çünkü değiliz. Olmaya namzet olabiliriz. Ama sağlıklı bir kent değiliz. Sayın Valim, Sizi de, bizi de, Milleti de birileri iyi kandırıyor.

Bu duygu ve düşüncelerim Çarşamba Devlet Hastanesi tamamlanana ve Doktorları da yeterli seviyede olana kadar bu yöndedir. Eleştirim size değil, sizi yanıltanlaradır. Yazık, bu Ülke de hep biri birilerini kandıra kandıra buralara kadar geldik. Bundan sonrası için bari bir kıpırdanma ve bir silkelenme sağlansın. Çarşamba Devlet Hastanemiz ve diğer İlçe hastanelerimiz bir an önce yapılsın ve eksikler giderilsin ki SAĞLIK KENTİ olduk diyeyim. Yoksa Çarşamba Devlet Hastanesinde hasta yatan hastalar gibi hastane bina inşaatı da, yatırımlarımız da böyle giderse yataktan çıkamayacak yatan hastalar gibi görünüyor. Bilmem ki siz şimdi ne düşünürsünüz... Sanırım hak vereceksinizdir.

Mutlu ve (sağ)-lıcakla kalın.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
" data-colorscheme="light">