İBRAHİM GÜLER

İBRAHİM GÜLER

köşe yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Saygı değer okuyucularım

A+A-

 

Sayın Başbakan Mardin konuşmasında söylediği Milliyetciliği ayaklar altıa aldım demesi bence kendisini seçen ve Bakan olmasını sağlıyan kendi Milletine saysızlık değilmi?
Saygıdeğer okuyucularım,
Bu Devleti kurtaran lider Ulu Önderimiz Mustafa Kemal'dir. Ayrıca silah arkadaşlarıda Türkiye Cumhuriyetinin Kurtuluş Savaşını veren değerli kişilerde bu Türkiye Cumhuriyetinin kurulması için canlarını ortaya koymuş değerlerdir Ruhlar şad olsun.
Değerli dostlarım:
Kim ne derse desin Osmanlının yıkılmasına sebep olan unsurlar karma bir milletten ve cemaatlardan olmasının büyük rolü vardır. Bunlardan Muhtelif bölgelerde bulnan Araplar, Yunanlar, Bulgarlar, Sırplar ve doğuda Celali isyanları Anodolunun muhtelif bölgelerindeki ermeniler, Karadenizde bulunan rumların ayrılmak istekleri Anadolunun diğer bölgelerinde Osmanlının zayıflatılmasın fırsat bilen yabancıların desteği ile her yerde isyanların başlaması çetecilik hareketleri ile Osmanlı devletinin yıklımasına başlandığı sırada ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, MİLLİ MÜCADELEYİ SAMSUN' dan başlatarak verdiği kahramanlık ve savaşlar sonucu bu ülkeyi düşmanlardan kurtarak MİLLİ BİR TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ KURMUŞTUR.
Hatta kurduğu ve Genel Başkanı olduğu Halk partisindeki 6 oktan birinin de Milliyetcilik olduğunu ifade etmiştir. Şimdi siz Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanı olarak bu MİLLİYETÇİLİĞİ AYAKLAR altına alıyorsunuz, bu ne demek Sayın başbakan siz hangi ülkenin Başbakanısınız?
Saygı değer dostlarım ikinci Dünya savaşı sonrası Kurulan Yugoslavya Devleti, Mekadonya, Sırbistan, Bosna Hersek,Karadağ, Hırvadistan ve diğer devletlerden oluşmakta idi şimdi nerede Yugoslavya paramparça oldu,ya Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği ne oldu.
Malum Osmanlı,Tunus, Cezayır, Libya, Irak ,Suriye, Ürdün, Suudi Arabistan,Yunanistan, Arnavutluk, Bulgaristan, Romenya daha niceleri zaten sizler bunları biliyorsunuz.
Global Karma bir Osmanlı Milli olmayan bir devlet her etnik gurubun bir parça koparması ile kala kala bir Anadolu avuç iç kadar bir Trakya'dan oluşan bir Türkiye Cumhuriyeti Devletidir. 
Bu devletide riske atmamız caheletimize delalettir.Bence. Muhterem okuyucu arkadaşlarım yukarıda açıklamasını yaptığım önce Osmanlı, sonra Yugoslavya ve sonrası Sovyet Rusyanın düştüğü durum, param parça oldu. 
Bu parçalanmanın esas sebebi Milli bir Devlet olmayışıdır. 
Bizim Ülkemize yani TÜRKİYE CUMHURİYETİ Devletine gelince;
Ülkemizdek tüm etnik kökenli Vatandaşlar olarak hepimiz kökenimiz ne olursa olsun hiçbir ayırım yapmadan birlikte yaşama, bölüşme, paylaşma, kederde tasada bereber olduğumuz bu ülkede yaşayan insanlar olarak bu birlikteliğin sağlanması ve ulu önderimizin ortaya koyduğu MİLLİYETCİLİK ve bu bağlamda birliğin sağlanması siyasi görüşümüz ne olursa olsun Mili Birlği muhafaza etmemiz bu vatana karşı vicdani sorumluluğu bize yüklemiştir.
Saygılarımı sunuyorum.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
" data-colorscheme="light">