Erol ŞEKER

Erol ŞEKER

Yazı İşleri Müdürü
Yazarın Tüm Yazıları >

Kul'a kulluk eden değil, Hakka Kul, Halka hizmet önemli...

A+A-

Bu gün iki üç konuya birden değinelim mi ne dersiniz diyeceğim ama, yine çok uzattın birbirinden farklı konu diyeceksiniz malum. Ama biz elimizden geldiğince konuyu birbirine bağlayalım. Her şeyin başı eğitim. Eğitim kaliteli olmaz, geleceğe yönelik olmaz yani temeli çarık çürük olursa geleceğimiz de sallapati olacak demektir. 

Bu gün 2014-2015 Eğitim öğretim döneminin tam zili çaldı. Çaldı da İlçe Milli Eğitim ilk gün ne yaptı haberimiz yok. Eğitim sessiz sedasız başladı.  Aklıma acaba yaptığımız haklı haberlerimize içerledikleri için haber mi vermediler. Bir yerlerde bir iki aktivite yapıldı da haberimiz mi olmadı. Oldu ise KİNLE BAŞLAYAN EĞİTİM DÖNEMİ demektir ki KİN ile sürüp sona erecektir. Eğitime kirli düşünceleri ektiyseler ekenlere YAZIKLAR OLSUN...

****

Eğitim demişken, eğitimsizlik insanlarımızı da tepkisizleştiriyor. Malum Terme' de günlerdir bir Termik Santral muhabbetidir aldı gidiyor. Karadeniz'in kara talihi Termik santraller Mobille başladı, OVM ile devam etti. Şimdi bir yenisinin yolda olduğu belirtiliyor.

En güzel cevabı dün Belediye meydanında Termeli bilgili, eğitimli ve kültürlü olanları verdi. Başlarında Terme Belediye Başkanı Şenol Kul vardı. Sayın Başkanı OVM santraline direnmesi ile tanıyoruz. Mühürledi, geciktirdi ne yaptı ise olmadı. Malum siyasi güç onu da kilitliyor. Aynı siyasi arenada olmasa kim bilir neler anlatacak...

Ama anlattıkları içinde beni en çok sevindiren şu cümlesi oldu: Terme için makam koltuk hiç önemli değil. Dün yaptık bu gün yapacağız gelecekte de halkımızın yararına olan her şeyde varım. Ama zararına olan her şeyde karşılarındayım. Bu makamımıza, koltuğumuza da mal olsa umurumda değil. Bu bir kara sevda. Ama Termik Santral kurmak isteyenlerinki de kara sevda. Biz diyoruz ki Kara sevda iyi iyi de biz sizin kara sevdanızı sevmedik vazgeçin bu sevdadan" cümlesi oldu.

Yani Başkan Kul soyadı gibi kul olmayacağını aksine kulluk edenlerin başına musallat, bela olacağını dile getirdi. Kendisine şu soruyu sordum.

Başkanım OVM de ki gibi tepki koyup yarın bir gün birileri susunca sizde okul yapıldı, bilmem ne yapıldı diyerek susacak mısınız yoksa sonuna kadar bu davayı sürdürecek ve Termeyi bu zehir soluyan bacalardan kurtaracak mısınız?

Başkan Kul, yanlış biliyorsunuz. OVM benden önce onaylanmış bizim yapacağımız hiç bir şey yoktu ama biz geldikten sonra mühürledik falan ama olmadı. Ayrıca onunla bu yapılacağı iddia edilen termik arasında çok fark var. Ama bu defa işin yani suyun başında biz varız ve sonuna kadar direneceğiz dedi.

Eh be başkanım size helal olsun.

Kul'a kulluk eden değil, Hakka Kul, Halka hizmet, makama saygı, insanlara insan gibi davranmak önemli. İnşallah bu dürüst ve içtenliğinizin semeresini Bakanlıklar da, Partinizde duyarda vazgeçer.

Kaldı ki son dakika öğrendiğim bir konu bu Termik Santral konusu Büyükşehir'e hiç ulaşmamış ve bilgileri yok. Gelse de Yusuf Ziya Yılmaz Başkan da zaten istekli değilmiş. Yani yaptırmayacakmış. Meclis gündeminde de dillendirilmiş.

Yani birileri bir yerden bir şeyleri attı ortaya bakalım gerilip gerilip sonra bakanlık eliyle beleşe getirilecek mi, yoksa halkın sesi duyulup geri mi çekilecek. Hep birlikte göreceğiz.

Dedik ya. Eğitim her şeyin başı. Eğitimli insan zararlıyı da, yararlıyı da biliyor. Rant uğruna halkı ve hakkı unutanların geleceği de rant ile sona erer. Bunu onlara birilerinin öğretmesi dileklerimle...

Mutlu ve (sağ)-lıcakla kalın.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
" data-colorscheme="light">