MUSTAFA ALTIKATOĞLU

MUSTAFA ALTIKATOĞLU

ARAŞTIRMACI - YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

HDP'Yİ BİLİYORUZ

A+A-

HDP'yi biliyoruz. PKK terör örgütün siyasi kolu uzantısı demek hafif kalır. Onların terör örgütüne yönelik herhangi bir kınamayı bir tarafa bırakın, PKK'ya üstü kapalı eleştiri bile yapamayacağı belli. Zaten şehitlerimizin haberi duyulur duyulmaz HDP Milletvekillerini, PKK'nıon sözcüsü olarak görevlerini aksatmadan ifa ediyorlar.
Terör örgütünün sosyal medyada dolaştırdığı manipülasyonları ve yalanları açıklamaya dönüştürerek dile getiriyorlar. Terörün sözcülüğüne soyunsan HDP Milletvekillerine sormak gerekiyor. Hadi diyelim ki devlete inanmıyorsunuz devletin yaptığı açıklamaları PKK ağzıyla reddediyorsunuz. Peki evlatlarının cenazelerini yakından görüp tespit eden acılı ailelerin açıklamalarına niçin inanmıyorsunuz ? Ömrünün baharında terör örgütü tarafından şehit edilen evlatlarının acısını yaşayan ailelerinde mi yalan söyleyeceğini düşünüyorsunuz ? Herkesi kendiniz gibi sanmayın. Terör örgütünün katliamını gözünüzle bile görseniz siz PKK'nın çıkarı için yinede inkar edersiniz. HDP Milletvekillerinin terör örgütünün emrinden çıkamadığını kendi içlerinden bazı siyasetçiler, zaman zaman öz eleştiri bağlamında dile getiriyorlar. Yani, bu öylesine söylenmiş bir iddia değil.    Evlat  nöbetinin başlangıcından bu yana acılı ailelere HDP'liler tarafından yapılan aşağılıkça hareketleri gördük. Ailelerin acısının üzerine gitmek için neler yaptıklarını tüm Türkiye biliyor. Sadece bir örnek: Yakın bir zamanda HDP Milletvekili Erol Katırcıoğlu, evlatları daha kaçırılan annelerin nöbet tuttuğu yere gelerek zafer işareti yapmıştı. Bunu yaptığı yetmezmiş  gibi, utanmaz bir şekilde sırıtarak ailelerinin yüzüne de bakmıştı. Böyle bir harekete karşı o dönemde HDP ile iş tutan siyasi partiler, onların destekçisi medya ve yazar çizer takımı tek bir laf etmemişlerdi. Terör nereden gelirse gelsin diyerek faili perdeleyenlerle, Diyarbakır'da evlat nöbeti tutan ananelere zafer işareti yapanlar siyasi akrabadırlar.
Birbirlerini zor zamanlarda kollarlar. Bunu her yeni gelişmede görerek, bir kez daha tecrübe ediyoruz. Katili perdelemeyin. PKK'nın bir terör örgütü olduğunu söyleme cesaretinde bulunun. Bu cesareti hiç olmazsa, evlat nöbetindeki annelere zafer işaretti yapanlara karşı gösterin

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
" data-colorscheme="light">