Erol ŞEKER

Erol ŞEKER

Yazı İşleri Müdürü
Yazarın Tüm Yazıları >

Hastaneyi bıraktılar, OGSB taktılar, "HAYIRDIR BEYLER..."

A+A-

Milletvekilliğinde bir moda var ya!. "En büyük yatırımları BEN AÇIKLAYACAĞIM" modası...

Hatta bazıları tipik bir kısım bürokrat gibi mangalda kül bırakmayacak şekilde her toplantıda,

Her açılışta, halkın küçücük kısmını gördüğünde hemen mikrofonu eline alıp,

"Ben şu hizmeti yapacağım" falan filan.

Hatırlarım çocukluğumda bir espri vardı. "Gümüşhacıköy'e Belediye Başkanı olduğum da deniz getireceğim" denilirdi.  Gümüşhacıköy'e deniz...

Oysa Amasya'nın en ücra ilçelerinden birisi. Yıllar sonra bir tren yolu geçti de adamlar ona bile alışana kadar ne muhabbetler olmuştu hiç unutmam.

Her neyse bizim Milletvekilleri ve bazı Bürokratlar yaptırıyor, yaptırıyor ortada kocaman bir FISSSS.

Çarşamba'ya neler yapılmayacaktı ki; "Termal, Okul Kampusu, Venedik misali Yeşilırmak üzerinde gezi yapılabilecek gemiler, Devlet Hastanesi..."

Harbi aklıma geldi bizim meşhur Devlet Hastanesi ne oldu? Hani oranın ihalesi yeniden yapılmıştı ve hemen başlıyordu ne oldu? Terme bile bizden sonra ikinci Devlet Hastanesini bitirmek üzere ama gelin görün bizim Çarşamba Devlet, Devlete kaldı sanırım...

Şimdi Rahmetli Erbakan Hoca sağ olaydı ne derdi: "HADİ ORADAN HADİ ORADAN"...

Hak ediyorlar aslında...

Onun bin bir emek vererek temelini attığı Çarşamba Şeker Fabrikası arazisi 1974 yılında bataklık ve kimsenin gitmediği atıl araziyken, son anda yapımı tamamlanıp 1989 yılında açılarak üretime katkı sağlayarak Çarşamba'ya trilyonlarca liralık girdi sağladı. Sonra ne oldu?

AK Parti ile Şeker Fabrikası önce şeker pancarı kotaları ile bitirildi sonra yani şimdi de o bataklıktan ortaya çıkan cennet araziye herkes gözünü dikti.

Şimdi moda Şeker Fabrikası arazisi OGSB olacakmış? Her nedense son yıllarda bu arazi adeta birilerine ya batıyor ya da iştahını kabartıyor. Neden?. Ben OGSB Yapılmasın demiyorum yanlış anlaşılmasın. Yeri ve niyet yanlış. Yapacaksanız başka yer, başka arazi mi yok, alan mı tükendi!...

Ya çıkarı çok olanlar var, ya da başka bir iş.

OGSB Yapılabilecek onlarca arazi varken neden bu arazi? Şeker Fabrikası oalrak yeniden çalıştırmak daha kolay değil mi? Gerçi bunu ilk olarak eski ÇTSO Başkanı Yusuf Kefeli ile mevcut Başkan Ahmet Yılmaz projesi olarak ortaya atıldı. Samsun STSO Başkanı Murzioğlu karşı çıksa da...

AK Parti İlçe Teşkilatı, Başkan Yılmaz ve o araziye ilk gözünü diken Belediye Başkanı Dündar'la birlikte

Kaymakamımız da müdahil oldu. Ve son isme dikkat...

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş...

Köktaş yaptığı açıklamasında, "Çarşamba Şeker Fabrikası arazisinin Tarım Gıda Organize Sanayi Bölgesi olması için devir işlemi yapıldı" açıklamasında bulunmuş.

Sormadan edemeyeceğim.

Ey Milletvekilleri, siyasetçilerimiz ve bürokratlarımız ne bu acele?.

Var olan fabrikayı yıkmak kolay kolay da yenisini yapmak çok zor değil mi? Ayrıca bu OGSB Nakliyesi ne olacak meraklandım şimdi? Millet hastalıktan Samsun'a taşınmaktan ölüyor. ÇARŞAMBA DEVLET HASTANESİNİ NE YAPACAKSINIZ?

Siz iş yapmak istiyorsanız ÇTSO Üyelerine kredi, hibe destekleri yolunu açıp çalışmaya başlasın, siyasetçilerimiz Devlet Hastanesi, Köy yollarımızı ve diğer alt ve üst yapıları bitirin, Devleti temsil edenler bunları kontrol etsin.

Ve son notum STK denen Oda Başkanları ve yöneticileri: Sizin sinirleriniz mi alındı ki hiç tepki göstermeden her şeye suskun kalıyorsunuz. Lütfen biraz silkelenip kendinize gelin de birazcık esnafınızın yani üyelerinizin ekmeğini kazanması için siyasete yapışmaktan çok onlarla mücadele edin ki üyeler, halkta biraz rahatlasın. İyi bakın en karlı yatırımlar siyasetçilerin gündeminde olacak ama, halka hizmet, yatırımlar, alt ve üst yapılar hiç birisinin umurunda olmayacak.

Şeker Fabrikasını kapattırmaktansa açtırın OGSB yerini ise başka büyük araziye onaylatın.

Bakın tek tüten baca orası idi oda yok ediliyor.

Birileri Hastaneyi bıraktılar, OGSB taktılar, "HAYIRDIR BEYLER..."

Hala fark edemiyor musunuz?

Mutlu ve (sağ)lıcakla kalın...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
" data-colorscheme="light">