Gürcü Kültür Derneği  ilk toplantıda buluştu

Gürcü Kültür Derneği ilk toplantıda buluştu

Geçtiğimiz günlerde kurulan Çarşamba Gürcü Kültür Derneği Kurucuları ilk Toplantısını gerçekleştirdi

A+A-

Geçtiğimiz günlerde kuruluş çalışmaları tamamlanan kurucu başkanlığını Veteriner Hekim Ömer Semiz’in yaptığı Çarşamba Gürcü Kültür Derneği kurucularının ilk toplantısını gerçekleştirildi.

Çarşamba Ceviz Kafe’de gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıda açıklamalarda bulunan Veteriner Hekim Ömer Semiz “Çarşamba’da doğup büyüyen, Çarşamba’da ekmeğini kazanan, Çarşamba’da hayatını idame ettiren biz Gürcüler bu topraklara yaklaşık 1,5 asır önce geldik. Biz bu toprakların ayrılmaz bir parçasıyız. Ay-yıldızlı al bayrak altında bu ülke için çalıştık, ürettik, çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. Gürcü kültürünün diğer kültürler gibi bu ülkenin bir zenginliği olduğunun bilinciyle bu derneği kurduk. Gürcü kültürünün gelecek nesillere aktarılması, bir dil,bir insan anlayışı ile Gürcüce dilinin öğrenilmesi için kurslar düzenleyeceğiz. Folklorik çalışmalarımız ve Gürcü Yemekleri Şenlikleri düzenleyeceğiz. Kurslarımız ve şenliklerimiz toplumun her kesimine açık olacak. Adımız Gürcü Kültür Derneği olsa da faaliyetlerimiz toplumun her kesimini açık olacak. Birlik ve beraberlik içerisinde ayrıştırmadan toplumun her kesimine hizmet etmek için yola çıktık.Kurucularımızı muhtarlarımız başta olmak üzere toplumun farklı kesimlerinden insanlardan oluşturduk. Dernek merkezimiz Zübeyde Hanım meydanında yer alacak. Teşrifatı tamamlar tamamlamaz geniş katılımlı bir açılış gerçekleştireceğiz.Katkı veren herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Başkanlığını Ömer Semiz’in yaptığı Gürcü Kültür Derneği’nin kurucu yönetim kurulu listesinde yer alan isimler şu şekilde; Mehmet Köse, Bahattin Oğuzeş, Turan Pakgör, Yusuf Uzal, Hüseyin Ayan, Ahmet Köse, Cemal Baysal, Zekai Genç, İsmet Özen, Muharrem Şengül, Davut Yaman, Hüsnü Kuşak ve Yusuf Taştekin.

33335f1a-a3ac-4d45-84f0-96ba6d565303.jpg5b817245-607f-42eb-af90-417a57386c0a.jpg

HABER MERKEZİ
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
" data-colorscheme="light">