DEKAN TİFTİK’TEN AÇIKLAMALAR

DEKAN TİFTİK’TEN AÇIKLAMALAR

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Tiftik, 2014-2015 Eğitim-Öğretim Sezonu kayıtları konusunda açıklamalarda bulundu.

A+A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Tiftik, 2014-2015 Eğitim-Öğretim sezonunun kayıtlarının açılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Dekan Prof. Dr. Mustafa Tiftik açıklamasında, “Fakültemiz toplamda 204 öğrenci almakta. Bunun yanında yatay geçiş söz işlemi söz konusu. Öğrencilerimizden yatay geçiş yapmak için dilekçesi ile geliyorlar. Her sınıfımızda 4 öğrenci kontenjanımız var. Bunun dışında bu sene ÖSYM Puanı ilgili senenin en düşük öğrenci puanından yüksek olmak şartıyla, %30’u aşmayacak şekilde ikinci bir yatay geçiş sistemi getirildi. Bu planlanan çalışma ile üniversite sınavlarına mükerrer girişi önlenmeye çalışılıyor. Yanlış tercihlerle, istemediği bir fakülteye giden öğrencinin yanlışını telafi etmesini amaçlıyor. Bu şekilde kayıtlarımız sürüyor. İlk kayıtları 5 Eylül tarihine kadar gerçekleştireceğiz. Yatay Geçiş müracaatlarını aldık. Başvuruları da 03 Eylül tarihinde kuracağımız komisyonla değerlendireceğiz. Değerlendirmelerimizin ardından Yatay Geçiş hakkı kazanan öğrencilerimizin asıl ve yedek olanları açıklayacağız. Kayıt sürecimizi başlatacağız.” Dedi.

Dekan Tiftik ayrıca, “Bu sene kayıt sistemin de pilot bir uygulamaya geçtik. E- Kayıt sistemini uyguluyoruz. Yaklaşık 30 Üniversitemizde bu sistem uygulanıyor. Genellikle coğrafi bakımdan uzak şehirlerde uygulanan e-kayıt sistemi ile öğrenci kayıt işlemlerini yapmaya başladık. Gelecek sene bu uygulamaya tam anlamıyla geçilmesi hedefleniyor. Bizlerde bu sene kayıtlarda öğrencilerimize fakülteyi tanıtmak amacıyla Çarşamba Belediyesi ile işbirliği yaparak kayıt için gelen öğrencilerimize geziler düzenliyoruz. Öğrencilerimize hem ilçeyi tanıtıyoruz hem de kayıt esnasında daha fazla eziyet çekmemesi için gayret gösteriyoruz. Kayıt için 3 asistan arkadaşımızı görevlendirdik. Çalışmalarımızla kayıt esnasında ki zaman kaybını en aza indirmeye gayret gösterdik.” İfadelerini kullandı.

rytu.jpg

yu.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
" data-colorscheme="light">