BAŞKAN YILMAZ, “30 MART’TA GELECEĞİNİZİ OYLAYACAKSINIZ”

BAŞKAN YILMAZ, “30 MART’TA GELECEĞİNİZİ OYLAYACAKSINIZ”

Başkan Yılmaz, seçimlerde oy verirken ideolojik saplantıların esiri olmayın diyerek, “Kim hangi ekiple en iyi hizmeti verir diye düşünürseniz bu iktidarın son 12 senede yaptıkları ortada. Unutmayın 30 Mart’ta duygularınıza değil geleceğinize oy atın.”

A+A-

TÜRK HALKI ÜLKEYİ KARIŞTIRANLARI ELİNİN TERSİYLE KENARA İTİYOR

 Başkan Yılmaz burada yaptığı konuşmada, Türk halkının vesayetlerden kurtulma adına çok büyük gelişme gösterdiğini ve bunun en güzel örneklerinden birisinin Başbakan Erdoğan’ın Cumhuriyet Meydanında yaptığı miting olduğunu dile getirerek, “150 Binden fazla Samsunlu Vezirköprünün, Yakakent’in, Ladik’in köylerinden meydana aktı. Sırtına torununu alan dedeler, kucağında yavrularıyla analar, bacılar meydanı doldurdu. Bu manzara biz yöneticileri umutlandırıyor, mutlu ediyor. Türk insanının demokrasiyi bu kadar içselleştirmesi bizi gerçekten mutlu edip adeta kamçılıyor. Meydanlar Türkiye'yi karıştırmaya çalışanları adeta ellerinin tersiyle iterek en büyük dersi veriyor. 30 Mart’ta bir Belediye Başkanlığı ve meclis üyeliği seçimi olacak ama bu seçim sonucunun sağlayacağı istikrar ve beklentiler 2015’in sonuna kadar olan diğer demokratik faaliyetlere de iz bırakacağı için çok önemli olacak” diye konuştu.

SAMSUN YAPILAN HER ŞEYİ GÜZEL TAŞIYAN BİR ŞEHİR AMA……….

    Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin sınırlarının artık tüm ili kapsadığını hatırlatan Başkan Yılmaz, önümüzdeki 2 sene içerisinde Samsun’ın 960 köyünün hiçbirinde asfaltsız grup yolu ve su problemi kalmayacağını belirterek, “Malesef çok üzücü ama halen suyu akmayan, evdeki musluktan akan sudan bahsetmiyorum, mevcut olan köyün çeşmesinde bile yeterli suyu olmayan bazı köylerimiz var. Bu yüzyılda bunu kimseye anlatamayız. Bunu iki sene içerisinde kesinlikle çözeceğiz. Şehirleri inşa etmek, şehirleri imar etmek,  peyzajını fiyakalı hale getirmek, parklar, bahçeler, köprüler yapmak yani  kenti mamur hale getirmeye dönük faaliyetler konusunda epey mesafe katettik.  Samsun yapılan her şeyi çok güzel taşıyabilen, gösterebilen bir şehir. Bunlar mesele değil. Yapıyorduk yine yapacağınız ama bunlar karın doyurmuyor. Bir de karın doyurma işi var. Bu iş de belirli bir oranda bizlerin yani, yerel yöneticilerin de işi. Şehirde yapılan yatırımların estetiğe ve görselliğe dayalı boyutunun dışında şehrin gelirini artırabilecek, şehrin kazancını artırabilecek bir tarafı var mı? İşte bu işi önümüzdeki günlerde çok daha fazla sorgulayarak yaptığımız işlerde belediyenin paralarını harcarken şehrin üretim ekonomisine, sanayisine, ticaretine, turizmine olan katkısını ön planda tutacağız. Bunu bir şekilde her şeyin önüne koyacağız. Bugüne kadar koyduk ama çok da fazla elimizdeki kaynaklar bu ekonomiyi büyütecek olan arterlerde kullanılamadı.” Şeklinde konuştu.

SANAYİ SİTELERİ İÇİN 1000 DÖNÜMLÜK DOLGU ALAN

      Küçük Sanayi sitelerinin içinde bulunduğu durumun çok iyi olmadığını kaydeden Başkan Yılmaz, “Bu sanayi sitelerimizi yeniden planlayarak başka yerlere taşıyacağız, bunları yaparken de onlara kredi kullandıracağız,  gerekiyorsa biz de Büyükşehir Belediyesi olarak kredi kullanacağız ve borçlanacağız. Küçük sanayi sitelerini imalat yaparken sanayi altyapısıyla ilgili bir güçlükle karşılaşmayacak hale getirmemiz lazım. Benim elimden tutun diyen sanayicinin yanında olmak durumundayız. Biliyorsunuz Samsun'da yeni sanayi bölgeleri yapıldı. Havza’da var, Bafra’da var, Kavak’da var. Samsun’un içinde var. Ancak, deniz kenarında bir şehir olduğumuz için bizim sanayicimiz denizin kenarından ayrılmak istemiyor. Çünkü ürettiği malı veya hammaddesini denizyoluyla getirip, deniz yoluyla göndermek istiyor. Ancak o zaman benim Kayseri'den, Konya'dan bir farkım olur diyor. Çünkü benim ürettiğimi Kayseri'de üretiyor, Antep'te üretiyor, benim bir avantajım olması lazım ki rekabet edebileyim diyor. Üstelik oralar benim sahip oldum denize sahip değil diyor. Eğer benim ürettiğim bu malı buradan gönderebilme ihraç edebilme şansım olursa o zaman rekabet edebilirim diyor. Bunun için deniz kıyısında dolgu yaparak bir alan kazanma konusunda bir karar verdik. Petrol Ofisi açıklarında bin dönümlük bir yeni dolgu alanı yapalım, sanayi tesislerini buraya yerleştirelim gibi bir açılımı şehrin önüne koyalım diyoruz. Hukuksal altyapısı hazırlandığında biz bunu üç sene içerisinde yaparız” diye konuştu.

TURİZM’DE DİĞER İLLER ALIYOR BİZ BAKIYORUZ

    Türkiye turizminden yeteri kadar yararlanamadıklarını, yıllık 22-23 milyar dolarları bulan turizm pastasının dışında kaldıklarını ifade eden Başkan Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü, “ Samsun turist ağırlamıyor bu pastadan faydalanamıyor. Bu turisti Samsun'a nasıl getiririz. Bunlar Trabzon'a gidiyor, Ordu’ya gidiyor, Artvin'e gidiyor, Sinop'a gidiyor ama Samsun'a gelmiyor. Samsun'un birçok şeyi var ama biz hovardaca sahip olduğumuz şeyleri yok sayıp, üzerinde keyif çatıyoruz. Dünya güzeli yerlerimiz var ama tesis yok ve maalesef tanıtım yok. Önümüzdeki beş sene içerisinde mutlaka Samsun'un turizm altyapısını etkinleştirerek para kazanır hale getirmemiz lazım. Bunun için gerekiyorsa belediye kaynaklarını kullanacağınız. İlk etapta özel sektöre yatırım yapmak fizibıl gelmeyebilir.  Gelmek istemeyebilirler. Onun için ilk etapta biz el atacağız.  Şehrin ekonomisini, kazancını artırabilecek olan belediye hizmetlerine yönelik olarak da hareketlerimiz hızlanacak.”

SİYASETİN DİLİYLE KONUŞMUYORUM

   Başkan Yılmaz, bir siyasi olduğu halde siyasetin dilini konuşmadığını belirterek, “farkındaysanız tamamen iş, tamamen üretim, tamamen şehir, tamamen insan merkezli konuşuyorum. Bizim farkımız bu. 30 Mart seçimlerinde oy verirken ideolojik saplantıların esiri olmayın. Kim hangi ekiple en iyi hizmeti verir diye düşünürseniz bu iktidarın son 12 senede yaptıkları ortada. Unutmayın 30 Mart’ta duygularınıza değil geleceğinize oy atın. Bu seçimde Ak Partinin adayına gidin oyunuzu verin. Bu Türkiye'de istikrar sağlayacaktır.” Dedi. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
" data-colorscheme="light">