Bakan Kılıç, Sesob Yöneticilerini Kabul Etti

Bakan Kılıç, Sesob Yöneticilerini Kabul Etti

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Samsun’un Başbakanımızın gönlünde özel bir yeri var. Cumhurbaşkanlığı kampanyasına Samsun’dan başladı.

A+A-

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Samsun'un Başbakanımızın gönlünde özel bir yeri var. Cumhurbaşkanlığı kampanyasına Samsun'dan başladı. Ümit ediyoruz ki 10 Ağustos'ta da mutlu sona ulaşacağız. Seçimle birlikte artık bizim için yeni bir kulvarla yeni hizmetler başlıyor" dedi.

 

Bakan Çağatay Kılıç, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (SESOB) Başkanı Hacı Eyüp Güler ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti. Samsun esnafının genel durumuna ilişkin bilgi veren Bakan Kılıç, SESOB üyelerine çalışmalarına destek vereceğini aktardı. Bakan Kılıç, "Her esnaf, her sanatkar aynı zamanda bir girişimcidir. Ekonomiye, sosyal hayata ve aynı zamanda ülkenin gelişimine çok ciddi katkıda bulunuyorlar. Umut ediyoruz ki, bütün size bağlı çalışanlar, modern teknolojinin de imkanlarından faydalanarak, görülmesi gereken zorunlu hizmetler noktasında daha rahat bir çalışma içerisinde olurlar" diye konuştu.

 

"HEDEFLERİMİZ VAR"

 

Türkiye'de yeni bir seçime doğru ilerlediklerini belirten Bakan Kılıç, şöyle devam etti:

 

"Ümit ediyoruz ki Genel Başkanımız, Başbakanımız ve Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Pazar günü ilk turda Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 12. Cumhurbaşkanı olarak seçilecektir. Son 12 yıldır ülkemizde istikrarı, huzuru ve gelişmeyi sağlamış olan bu iktidar yolculuğunda gemiyi doğru yolda götüren Genel Başkanımız ve Başbakanımız, bundan sonra Cumhurbaşkanı olarak yeni atılımlara imza atacak. Hedeflerimizin arasında 2023 Cumhuriyetimizin 100. yılı, 2053 ve 2071 hedefleri var. Bu hedeflere ulaşılabilmesi için hepimizin hep beraber çalışması gerekiyor. Bize de yöneticiler olarak sizlerin önünü açmamız konusunda görevler düşüyor."

 

"BAKANLIĞIMIZDA KISA ZAMANDA ÖNEMLİ İŞLERE İMZA ATTIK"

 

Bakan Kılıç, Türkiye'nin her geçen gün daha da gelişmesinde ve geleceğe yönelik emin adımlar atmasında Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın önemli görevler üstlendiğini belirterek, şunları kaydetti:

 

"Bakanlığımız, Türkiye'nin sportif açıdan mevcut durumunun iyileştirilmesi ve geleceğe daha güzel bir şekilde ulaşmasına yönelik adımların yanı sıra özellikle gençlerimizle ilgili de çok büyük projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Her zaman vurguladığım bir şey var; genç nüfusumuzun artık nüfuz eden bir yapıya kavuşması lazım. Bunun için her alanda çok büyük işlere imza attık. 2000'li yıllara sadece bin 387 tesisle merhaba diyen Türkiye, son 12 yılda bin 96 tesise daha kavuştu. Şuan ülke genelinde bine yakın yeni tesisin çalışmalarını tüm hızıyla devam ettiriyoruz. Daha önce öğrencilere verdiği hizmetler maalesef içler acısı olan Kredi Ve Yurtlar Kurumu'nda başlattığımız hamlelerle ülkemizin 81 ilinde hizmet veren 5 yıldızlı otel konforunda yurtları hizmete açtık. Gençlerimiz için de diğer tüm alanlarda olduğu gibi çok önemli projeleri hayata geçirdik. 690 bin üyemizin bulunduğu 183 Gençlik Merkezi'ni Türkiye'nin yarınları için hizmete açtık. Şuan 95 Gençlik Merkezimizin yapımı tüm hızıyla devam ediyor. Bunların yanı sıra düzenlediğimiz sosyal ve kültürel projelerle yüz binlerce öğrencimize vizyon kazandıracak icraatları hayata geçirdik. Tüm bunları daha güçlü, daha dinamik, daha müreffeh bir Türkiye için yaptık. Ancak her zaman söylediğimiz bir şey var; bizim için durmak yok, yola devam. Bu projelerin çok daha büyüklerini, yorulmadan, yılmadan gençlerimiz için, ülkemiz için hayata geçirmeye devam edeceğiz."

 

"10 AĞUSTOS'TA MUTLU SON"

 

Bakan Kılıç, "Başbakan'a olan desteğinizi daha önce de ilan ettiğiniz gibi Başbakanımıza söyleyeceğim. Samsun'un Başbakanımızın gönlünde özel bir yeri var. Ak Parti Genel Başkanı olarak yolculuğuna başladığında Samsun'da çok önemli bir miting yapılmıştı. 5 Temmuz günü Cumhurbaşkanlığı kampanyası için Başbakanımız yine Samsun'dan başladı ve böyle çıktık bu yola. Ümit ediyoruz ki 10 Ağustos'ta mutlu sona ulaşacağız. Bizim için seçim, seçim akşamı biter. Biz 77 milyonun hizmetinde olan, 780 bin kilometrekareyle vatan toprağına hizmet götürmek için gece gündüz durmadan çalışan bir ekip olarak hareket ediyoruz. Seçimle birlikte artık bizim için yeni bir kulvarla yeni hizmetler başlıyor" diye konuştu.

 

"ÜSTÜMÜZE DÜŞENİ YAPARIZ"

 

Samsunlu esnafın yaptığı çalışmaları takip ettiğini söyleyen Bakan Kılıç, "Sizin yapacağınız çalışmalara her zaman destek veririz. Daha uygun şartlar altında hizmet edebileceğiniz binanın bulunması noktasında biz de üstümüze düşeni tabi ki yaparız. Bu konuda beraberce çalışır bunu çözeriz diye düşünüyorum. İçerisinde yapılan hizmet kadar binanın fiziki yapısı, düzgünlüğü de önemli" ifadelerini kullandı.

 

"İSTİKRAR BOZULMASIN"

 

SESOB'a kayıtlı 100 bin üyelerinin olduğunu fakat 50 bininin faal durumda olduğunu ifade eden SESOB Başkanı Hacı Eyüp Güler de, yeni hizmet için kolları sıvadıklarını dile getirerek, "En büyük problemimiz hizmet binamızın şehir dışında olması. Bizim için istikrar önemli. Dükkanlarımızın kapatıldığı söyleniyor ama 10 tane dükkan kapanıyorsa 300 tane dükkan açılıyor. İstikrarın bozulmaması için de önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçiminde biz Recep Tayyip Erdoğan diyoruz" dedi.

fuist.jpg

gil.jpg

xkt.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
" data-colorscheme="light">