Anayasa Mahkemesi’nin dershane kararı

Anayasa Mahkemesi’nin dershane kararı

Anayasa Mahkemesi, Milli Eğitim Temel Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un, Milli Eğitim Bakanlığı’nda görev yapan 40 bine yakın personelin görev süresini 13 Haziran’da dolmasına ilişkin bölümünün yür

A+A-

Anayasa Mahkemesi, Milli Eğitim Temel Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un, Milli Eğitim Bakanlığı’nda görev yapan 40 bine yakın personelin görev süresini 13 Haziran’da dolmasına ilişkin bölümünün yürütmeyi durdurma istemini reddetti.

Anayasa Mahkemesi, dershane yasası olarak bilinen 6528 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu’nun Milli Eğitim Bakanlığı’nda görev yapan 40 bine yakın personelin görev süresini 13 Haziran’da dolmasına ilişkin bölümünün yürütmeyi durdurma istemini reddetti. AYM’nin bu kararından sonra görevi sona eren personelin yerine yeni atama yapılacak.

AYM ayrıca, dava konusu diğer hükümlerine ilişkin yürürlüğün durdurulması istemlerinin esas inceleme aşamasında karara bağlanmasına karar verdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
" data-colorscheme="light">