Ak Parti İlçe Başkan Adaylarını Açıkladı

Ak Parti İlçe Başkan Adaylarını Açıkladı

AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, AK Parti İl Başkanlığı Olağan Kongre süreci kapsamında açıklamalarda bulunarak ilçelerdeki adayları açıkladı

A+A-

İl Başkanlığı toplantı salonunda yapılan açıklamada İl Başkanı Köktaş, ilçe kongrelerinin 3 Kasım tarihinde Ayvacık'ta başlayıp, 23 Kasım tarihinde Asarcık’ta biteceğini, Şubat ayı içinde de il kongresinin gerçekleştireceklerini söyledi.

AK Parti iktidarıyla birlikte Türkiye'de vesayetin ortadan kalktığını belirten Başkan Köktaş, "Darbeler tarihe karışmıştır, gerileme devirleri bitmiştir. Bugün milli irade meşruiyeti ile beraber Türkiye büyük hedeflere doğru yolculuğunu istikrarla beraber yapmaktadır. Ülkemiz 12 yılda ciddi bir sıçrama ortaya koymuştur. 'Türkiye’de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak ve bundan böyle, Türkiye’ye hizmete sevdalı insanlar canla başla çalışacak' anlayışı ile 14 Ağustos 2001 tarihinde kurulan AK Parti'yle çok güzel çalışmalara, hizmetlere imza atıldı. 13 yıl boyunca başımız hiç öne eğilmedi, çok şükür attığımız her adımın, söylediğimiz her sözün, yaptığımız her işin hesabını şerefle verdik. Bugün de 5. olağan kongremize doğru bu anlayış içinde bu onurlu ve gururlu heyecan içinde teşkilatlarımız ile birlik ve beraberlik için yürüyoruz" dedi.
AK Parti'nin sadece Türkiye'de değil, dünyada en büyük teşkilata sahip bir parti olduğunun altını çizen Başkan Köktaş, "AK Parti 13 yılda Türkiye’nin siyasi ve ekonomik istikrarını sağlayan, 12 yılda 3 genel seçim, 3 yerel seçim, 2 referandum ve son olarak da Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden tartışmasız açık ara birinci çıkarak milletin desteğini kazanmıştır. Bu başarılar AK Parti kadrolarını rehavete sevk etmemiş ilk günkü heyecandan daha fazla bir heyecanla millete hizmet yolunda geceli gündüzlü bir çalışma içerisinde ülkemizi 2023 hedeflerine yaklaştırmanın gayreti içerisinde olmuştur, bundan sonra da olmaya devam edecektir" diye konuştu.

5. OLAĞAN KONGRE'DEKİ İLÇE ADAYLARI AÇIKLANDI
Kongrede tek aday olacak ilçe başkanlarını açıklayan Başkan Köktaş, "5. Olağan Kongre sürecimizin ilk ve en önemli aşaması, parti içi demokrasinin ve seçmenimizle bütünleşmenin en önemli taşı olan mahalle delege seçimlerimizi tamamladık. Delege seçimlerimiz partimizin ve toplumumuzun her kesimini kucaklayan adil bir anlayış ile Tüzüğümüzde ve Yönetmeliğimizde belirtilen kıstaslar ve ilkeler göz önüne alınarak yapılmıştır. Delege seçimlerimizin tekrardan ülkemize, ilimize, ilçelerimize ve partimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Delege seçimlerimizin ardından şimdi ise Kasım ayı içinde belirlenen takvim çerçevesinde ilçe kongrelerimizi gerçekleştireceğiz. Kongrelerimiz, Türkiye’mizin büyük hedeflere ulaşmasının ve Yeni Türkiye’nin vazgeçilmez ihtiyacı olan yeni Anayasa’nın aziz milletimizle buluşturulma iradesinin kaynağıdır. Kongrelerimiz, 2015 seçimlerine hazırlandığımız bu dönemde aziz milletimizden yeniden güç alacak partimizin ve teşkilatlarımızın tazelenme, yenilenme, kuvvet kazanma, 2023, 2053, 2071 hedeflerine ulaşma iradesinin kaynağıdır. Bu anlamda İlçe kongrelerimiz 3 Kasım Pazartesi günü Ayvacık'la başlayacak 23 Kasım Pazar günü Asarcık'la bitecek, akabinde ise Şubat ayı içinde de il kongremizi gerçekleştireceğiz. Bilindiği üzere 5. Olağan Kongremizde Genel Merkezimizin aldığı karar doğrultusunda her il ve ilçede tüm teşkilatları kucaklayacak bir yönetim yapısı kurularak tek adayla kongrelere gidilme kararı alınmıştır. Bu karar doğrultusunda her ilde olduğu gibi Samsun'da da Teşkilat Başkan Yardımcımız, Bölge Koordinatörümüz Alev Dedegil ve İl Koordinatörümüz Hasan Karal'ın, teşkilatlarımızla yapmış olduğu istişare toplantıları sonucunda kanaatler oluşmuştur. Bu kanaatler doğrultusunda Teşkilat Başkanımız Süleyman Soylu tarafından, Samsun'da devam edeceğimiz ilçe başkanları tarafımıza bildirilmiştir. 19 Mayıs İlçe Başkanımız İrfan Kalaycı, Alaçam İlçe Başkanımız Ali Şengül, Asarcık İlçe Başkanımız Hami Karakaş, Atakum İlçe Başkanımız Ömer Faruk Şahin, Ayvacık İlçe Başkanımız Kadir Kızılkan, Bafra İlçe Başkanımız Tuncay Yurduseven, Çarşamba İlçe Başkanımız Halit Doğan, Kavak İlçe Başkanımız Bülent Yüksel, Ladik İlçe Başkanımız Fikret Baştan, Salıpazarı İlçe Başkanımız Yücel Kaya, Tekkeköy İlçe Başkanımız Yusuf Güngör, Terme İlçe Başkanımız Ali Kılıç, Vezirköprü İlçe Başkanımız Halil İbrahim Doğan'dır. Yakakent ilçe başkanımız görevi bıraktığı için, yerine Gençlik Kolları Başkanlığımızı da yapmış olan Sefer Tek kardeşimizle devam ediyoruz. Şuan ki ilçe başkanımız Mehmet Gençoğlu kardeşime hizmetlerinden dolayı Partim ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum. İlkadım İlçe Başkanımız Adnan Varol, Canik İlçe Başkanımız Yılmaz Hocaoğlu kardeşlerimiz de görevi bırakan ilçe başkanlarımızdır. Bu ilçelerimiz ile ilgili istişarelerimiz devam etmektedir. Havza ilçemiz delege seçimlerini yeni tamamladığı için genel merkez değerlendirmesine önümüzdeki hafta alınacaktır" şeklinde konuştu.

aday-22.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
" data-colorscheme="light">